گرامیداشت هفته دولت توسط مدیریت یزد

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اقدام به معرفی خدمات ارایه شده توسط بانک مسکن استان یزد کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، صیدنبی حیدریان، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: با نگاه به بخش تقاضای مسکن و رویکرد حمایت از اقشار متوسط جامعه، واحدهای مسکونی میان متراژ با رعایت الگوی مصرف، با توجه به استطاعت بازپرداخت اقساط توسط متقاضیان را از جمله اهداف تسهیلاتی این بانک بیان کرد.

وی با توجه به اهمیت مسکن و ساختمان در اقتصاد کشور و تاثیر قابل ملاحظه آن بر سایر بخش های اقتصادی و همچنین اتکای بخش مذکور به سرمایه گذاری بخش خصوصی و تامین عمده مواد و مصالح مصرفی از محل تولیدات داخلی را از مزایای این بخش مهم اقتصادی برشمرد.

مدیرشعب بانک مسکن استان یزد، اظهار داشت: این بانک در حوزه مسکن و توسعه شهری با پشتیبانی از اجرای اهداف کلان دولت و توسعه کمی و کیفی بخش مسکن و رونق آن، نقش موثری در توانمندسازی مالی فاقدین مسکن، اجرای طرح های توسعه ای در حوزه مسکن و بازآفرینی شهری را ایفا می نماید.

حیدریان با اشاره به استقبال مردم از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم به عنوان تسهیلات مبتنی بر سپرده گذاری بانک مسکن افزود: بهترین مدل پرداخت تسهیلات مبتنی بر سپرده گذاری بانک مسکن استفاده از «تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم» است که نیاز به سپرده گذاری یک ساله دارد.

این مدیر استان در بانک مسکن، سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم در مناطق شهری را 8 درصد و در مناطق بافت فرسوده 6 درصد عنوان کرد، ادامه داد: از طرفی با توجه به اینکه برخی متقاضیان در نظر دارند به صورت آنی وارد بازار مسکن شوند و نسبت به خرید یا ساخت اقدام کنند، این گروه از مشتریان می‌توانند از مدل‌های مبتنی بر بدون سپرده گذاری بهره مند شوند.

وی به تنوع تسهیلاتی بانک مسکن در حوزه خرید و ساخت مسکن اشاره کرد و افزود: پیشنهاد ما به متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن در مدل مبتنی بر سپرده گذاری، استفاده از مدل صندوق پس انداز مسکن یکم و برای متقاضیان دریافت تسهیلات مبتنی بر بدون سپرده گذاری استفاده از تسهیلات خرید اوراق حق تقدم است که متقاضیان می توانند با خرید اوراق متناسب با میزان تسهیلات دریافتی خود، نهایتا بین سه هفته و حداکثر یکماه بسته به وضعیت ارزیابی ملک و مشکلات احتمالی پیش روی برخی املاک، تسهیلات خرید یا ساخت خود را در کمترین زمان ممکن با نرخ سود کمتر از نرخ متعارف نظام بانکی یعنی 17.5 درصد دریافت کنند.

همچنین جهت تولید واحدهای مسکونی ارزان قیمت،کوچک متراژ و میان متراژ و متناسب با الگوی تقاضای بازار مسکن ، هم اکنون رایزنی هایی به منظور ایجاد ارتباط با انبوه سازان استان نیز برای کمک به افزایش ساخت واحدهای مناسب با الگوی تقاضای مصرفی در بازار مسکن انجام شده است؛ پس از برگزاری یک نشست با انبوه سازان سراسر کشور،هم اکنون در استان نیزبرگزاری جلسات استانی و تصمیم گیری درباره بهترین الگوهای تولید مسکن مصرفی و مورد تقاضای آحاد جامعه به خصوص خانه اولی ها و سایر متقاضیان بازار مسکن که برای خرید مسکن قصد استفاده از تسهیلات بانکی را دارند در حال انجام می باشد.

حیدریان برای مشتریانی که قصد استفاده فوری و بدون سپرده گذاری از تسهیلات مسکن را داشته باشند گفت: این دسته از مشتریان می توانند با خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات بانک مسکن در شهر یزد از سقف تسهیلات به مبلغ 500 میلیون ریال و در صورت استفاده به صورت زوجین تا سقف 800 میلیون ریال از تسهیلات مسکن با بازپرداخت 12 سال بهره مند گردند.

همچنین به منظور ترغیب و تشویق سرمایه گذاری و ساخت و ساز در بخش فرسوده و ناکارآمد شهری ، نرخ سود تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از 17.5 درصد به 16 درصد کاهش و مدت بازپرداخت تسهیلات 12 ساله به 15 سال افزایش یافته است.

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد یکی دیگر از اولویت های بانک مسکن را حمایت از فعالان و سازندگان حرفه ای بخش مسکن نام برد و خاطر نشان کرد؛ پرداخت تسهیلات در حال متمرکز شدن بر روی انبوه سازان دارای گواهی نامه صلاحیت دار است و قطعاً این رویکرد ارتقا کیفیت ساخت و ساز ، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از فعالان حرفه ای را به دنبال خواهد داشت. وی اضافه کرد؛ به منظور تشویق سازندگان حرفه ای نرخ سود تسهیلات ساخت برای سازندگان یک درصد کمتر محاسبه خواهد شد.

مدیر شعب استان یزد به اشاره به تسهیلات پرداختی توسط بانک مسکن استان یزد، میزان تسهیلات قرض الحسنه پرداختی توسط این بانک در استان را تعداد 700 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و اشتغالزایی عنوان نمود.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات در بخش مسکن اظهار داشت : در یک سال گذشته تعداد 1070 نفر از هم استانی های گرامی از طریق دریافت تسهیلات مسکن بانک مسکن صاحب خانه شده اند.

وی از مشتریان و متقاضیان دریافت تسهیلات بانک مسکن خواست تا جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره تخصصی قابل ارایه توسط کارکنان بانک مسکن به شعب این بانک مراجعه نمایند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000