آمار ۱۶ ماهه نوسازی املاک کلنگی با تسهیلات بانک مسکن در شهرها اعلام شد

استمرار در پرداخت تسهیلات مسکن به بافت فرسوده

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پرداخت 14 هزار و 273 فقره تسهیلات حمایتی به حوزه بافت فرسوده طی 16 ماه منتهی به پایان تیرماه سال جاری خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک عامل بخش مسکن طی سال­های اخیر تسهیلات حمایتی ویژه در حوزه بافت فرسوده در دو بخش تسهیلات مشارکت مدنی، جعاله و فروش اقساطی سهم­ الشرکه برای واحدهای مسکونی مسکن مهر و خارج از آن تدارک دیده است. در این راستا یکی از مهم­ترین بخش های تسهیلات حمایتی از سوی بانک مسکن به این حوزه اختصاص پیدا کرده است.

بر این اساس گزارش عملکرد بانک مسکن از جزییات تسهیلات پرداخت شده به حوزه بافت فرسوده طی 16 ماه منتهی به پایان تیرماه سال 97 نشان می­دهد: از ابتدای سال 96 تا پایان تیرماه سال جاری مجموعا 14 هزار و 273 فقره تسهیلات مسکن به محدوده بافت فرسوده به ارزش یک هزار و 313 میلیارد و 283 میلیون و 96 هزار تومان پرداخت شده است.

ندا کسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با تاکید بر آنکه به تمامی پرونده های تشکیل شده بابت اخذ تسهیلات حوزه بافت فرسوده پاسخ داده شده است، اظهار کرد: بانک مسکن طی 16 ماه گذشته تسهیلات حمایتی ویژه به حوزه بافت فرسوده پرداخت کرده است. به طوری که مطابق با گزارش عملکرد ارایه شده طی یک بازه زمانی 16 ماهه یعنی از ابتدای فروردین ماه سال گذشته تا پایان تیرماه امسال، معادل 14 هزار و 273 فقره تسهیلات به حوزه بافت فرسوده اعطا شده است.

وی با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت شده در حوزه بافت فرسوده طی یکسال 96 گفت: در یکسال 96 تسهیلات پرداخت شده به بافت فرسوده در سه حوزه مشارکت مدنی، فروش اقساطی و جعاله معادل 10 هزار و 883 فقره و به ارزش بالغ بر یک هزار و 68 میلیارد و 70 میلیون تومان بوده است.

به گفته وی طی این مدت بالاترین تسهیلات پرداخت به ردیف «فروش اقساطی سهم الشرکه خارج از طرح مسکن مهر » مربوط می شود.

وی ادامه داد: در یکسال 96، معادل 7 هزار و 279 واحد مسکونی به مرحله فروش اقساطی (فرآیند ساخت واحد مسکونی به پایان رسیده و کارت قسط برای آنها صادر شده است) رسیده­اند.

وی در عین حال به سهم تسهیلات پرداخت شده به واحدهای مسکونی که در قالب طرح مسکن به مرحله فروش اقساطی رسیده اند، اشاره کرد و افزود: در این بخش نیز معادل 333 فقره تسهیلات به ارزش 10 میلیارد و 549 میلیون و 186 هزار و 900 تومان پرداخت شده است.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با تاکید بر آنکه تسهیلات مربوط به حوزه بافت فرسوده به واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر و خارج از طرح مسکن مهر بوده است، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه نیز تسهیلات پرداخت شده به حوزه بافت فرسوده معادل 3 هزار و 390 فقره به ارزش کل 245 میلیارد و 212 میلیون و 457 هزار تومان است.

وی در عین حال به سهم تسهیلات پرداخت شده به واحدهای مسکونی مستقر در بافت فرسوده که خارج از طرح مسکن به مرحله فروش اقساطی رسیده اند اشاره کرد و گفت: این بخش بیشترین سهم از تسهیلات پرداختی به حوزه بافت ناکارآمد شهری را طی چهار ماه ابتدایی سال به خود اختصاص داده است. به طوری که در این بازه زمانی معادل 2 هزار و 639 فقره تسهیلات پرداخت شده است.

کرمانشاهی با بیان اینکه طی این مدت تمامی معرفی نامه های ارسال شده به شعب بانک مسکن برای اخذ تسهیلات بافت فرسوده پذیرش شده اند، گفت: با توجه به عدم پرداخت یارانه سود تسهیلات بافت فرسوده از سال 93 تاکنون، تمایل چندانی از سوی برخی سازندگان برای دریافت این نوع تسهیلات در محدوده بافت فرسوده وجود ندارد. اما چنانچه یارانه مصوب برقرار شود، انگیزه برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده افزایش پیدا می کند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000