با مشارکت بانک مسکن صورت گرفت

آزادسازی ۸ نفر از مجرمان غیرعمد در ماه مبارک رمضان

در راستای اقدامات بانک مسکن در سال نخست دولت دوازدهم، ۸ نفر از مجرمان غیرعمد در ماه مبارک رمضان به آغوش خانواده بازگشتند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن در 12 ماه نخست دولت دوازدهم، اقدامات ویژه ای را در دستور کار قرار داده است. این بانک علاوه بر تامین مالی خانوارها برای خرید مسکن و دیگر فعالیت های اقتصادی، اقدامات انسان دوستانه را نیز مدنظر قرار دارد. یکی از این اقدامات دستگیری از نیازمندان به خصوص زندانیان جرایم غیرعمد در ماه مبارک رمضان بوده است. این کار با هدف عمل به وظایف و مسوولیت های اجتماعی در اردیبهشت ماه سال 1397 صورت گرفت. در این طرح ستاد دیه کشور نیز همکاری می کند، به نحوی که سابقه این همکاری به 6 سال می رسد. در طرح آزادسازی زندانیان در ماه مبارک رمضان، بانک مسکن شماره حساب ویژه ای را اختصاص داده بود که با استقبال کارمندان بانک و مشتریان برای یاری رسانی در این طرح مواجه شد. این طرح از طریق انتشار اطلاعیه ها و تبلیغات بانک مسکن، اطلاع رسانی شد و تمامی کمک ها از سراسر کشور برای آزادی زندانیان جمع آوری شد. در نهایت رزومه زندانیانی که بر اساس جرایم غیرعمد دچار مشکل شدند، بررسی شد و در مجموع 8 نفر از زندانیان نیز در سال جاری در کل کشور به آغوش خانواده بازگشتند.

بررسی آمارهای بانک مسکن نشان می دهد که در سال های گذشته در مجموع 44 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با جمع آوری مبلغ 130 میلیون تومان توسط کارمندان بانک مسکن و مشتریان، توانسته اند از حمایت مالی برخوردار شده و از زندان آزاد شوند. این رویه باعث شده که ستاد دیه استان تهران جهت تقدیر و سپاس از بانک مسکن در انجام این عمر خیر و کمک به آزادسازی زندانیان سه لوح تقدیر برای مدیرعامل بانک مسکن، مدیر ارتباطات و حوزه مدیریت بانک و رییس اداره روابط عمومی بانک مسکن ارسال کند. بانک مسکن در سال آینده نیز این اقدام انسان دوستانه را ادامه خواهد داد.

مشارکت‌های مردمی در جشن گلریزان آزادی زندانیان اهمیت زیادی دارد و در ایام ماه مبارک رمضان امسال سی و یکمین جشن گلریزان، در 350 نقطه کشور برگزار شد. به گفته مسوولان 1887 زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی بالغ بر 193 میلیارد تومان در فصل بهار سال جاری آزاد شدند. در جمع آزادی‌های صورت گرفته 1167 نفر با عناوین مالی ناشی از صدور چک، 469 زندانی به دلیل تعهدات مهریه، 123 محکوم بابت دیات تصادف رانندگی، 51 نفر با عنوان ایراد صدمه بدنی غیرعمدی و 77 مرد ایرانی نیز بابت ناتوانی در پرداخت نفقه روانه حبس شده بودند. در فرآیند آزادی این افراد نزدیک به 44 درصد از بدهی 193 میلیارد تومانی مورد تقاضا در قالب برگزاری جلسه‌های صلح و سازش این نهاد حمایتی، از سوی اولیای دم و طلبکاران گذشت شده است. همچنین بر اساس آمارها در سال گذشته، ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی بدهکار جرایم غیر عمد با بدهی 960 میلیارد تومان توسط ستاد دیه کشور آزاد شدند. بیشترین بدهی‌های غیرعمد زندانیان، چک و مهریه بود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000