در یکسال اول دولت دوازدهم انجام شد

پرداخت نزدیک به ۳۵ هزار فقره تسهیلات حوادث غیرمترقبه توسط بانک مسکن

بانک مسکن بالغ بر ۳۴ هزار و ۷۰۰ فقره انواع تسهیلات در بخش حوداث غیرمترقبه به ارزش بیش از ۵۸۸ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، بانک عامل بخش مسکن خود را متعهد و مسوول می داند تا بخشی از اعتبارات خود را در قالب تسهیلات حوادث غیرمترقبه که بخشی از این تسهیلات برای بازسازی، تعمیر و مقام سازی پروژه های مسکونی آسیب دیده در مناطق زلزله زده کرمانشاه پرداخت شده است، اختصاص دهد.

تسهیلات بانک مسکن در ردیف تسهیلات حمایتی (تکلیفی و تبصره‌ای) برای حوادث غیرمترقبه در قالب «مشارکت مدنی پروژه‌های مسکن مهر »، «مشارکت مدنی سایر پروژه‌های مسکونی»، «فروش اقساطی سهم الشرکه مربوط به طرح مسکن مهر »، «فروش اقساطی سهم الشرکه سایر پروژه‌های مسکونی»، «تسهیلات جعاله مسکن مهر » و «تسهیلات جعاله غیر از پروژه‌های مسکن مهر » پرداخت می شود.
طبق آمار رسمی سیستم جامع آماری تسهیلات تبصره ای، بانک مسکن در بازه زمانی شانزده ماهه فروردین 96 تا پایان تیرماه 97 در بخش حوادث غیرمترقبه در مجموع 34 هزار و 739 فقره انواع تسهیلات به ارزش 588میلیارد و 530 میلیون و 467 هزار تومان پرداخت کرده است.
عملکرد بانک مسکن به تفکیک ردیف انواع تسهیلات در بخش حوادث غیرمترقبه حاکی از آن است که این بانک، در ردیف مربوط به تسهیلات مشارکت مدنی برای 13 هزار و 769 واحد مسکونی بالغ بر 423 میلیارد و 79 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است.
همچنین در قالب تسهیلات جعاله حوادث غیرمترقبه برای 2 هزار و 205 پروژه مسکونی بدون احتساب واحدهای مسکن مهر ، بالغ بر 150 میلیارد و 833 میلیون تومان پرداخت شده است.
علاوه بر این تسهیلات حمایتی بانک مسکن در بخش فروش اقساطی سهم الشرکه طرح مسکن مهر حدود 8 میلیارد و 146 میلیون تومان، فروش اقساطی سهم الشرکه حوداث غیرمترقبه برای سایر پروژه های مسکونی بالغ بر 5 میلیارد و 701 میلیون، تسهیلات مشارکت مدنی حوادث غیر مترقبه برای پروژه های مسکن مهر 660 میلیون تومان و تسهیلات جعاله حوادث غیرمترقبه برای مسکن مهر 110 میلیون تومان بوده است.
بر اساس این گزارش، بانک مسکن از فروردین ۹۶ تا پایان تیر ۹۷، ۱۹۲۷۳۰ فقره انواع تسهیلات حمایتی در حوزه‌های مربوطه پرداخت کرده است.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا- تسهیلات حمایتی در حوزه‌هایی همچون حوادث غیرمترقبه، بخشی از سبد تسهیلاتی بانک مسکن را تشکیل می دهد.
در جریان بازسازی زلزله کرمانشاه، بانک مسکن از طریق شعب استان زلزله زده اقدامات ضربتی و جبرانی برای کمک مالی اعتباری به خانواده‌های زلزله زده برای پوشش هزینه های بازسازی خانه های خسارت دیده انجام داد.

بانک مسکن تا کنون برای بازسازی بیش از ۳۵ هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی استان کرمانشاه ، نزدیک به ۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به ساکنان بومی استان (خانوارهای خسارت دیده) پرداخت کرده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000