نتایج نشست مدیران بانک‌ها در کمیسیون امنیت ملی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۶/۱۲
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: نشستی درباره آخرین وضعیت تاثیرات تحریمی آمریکا و شرایط فعالیت بانکی ایران قبل و بعد از برجام و با حضور مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خانه ملت، علی نجفی خوشرودی در توضیح نشست روز یکشنبه (۱۱ شهریور ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: این نشست با حضور مسوولانی از وزرات امور خارجه، اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی و مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی برگزار شد و طی آن آخرین وضعیت تاثیرات تحریمی آمریکا و شرایط فعالیت بانکی جمهوری اسلامی ایران قبل از برجام و پس از توافق هسته‌ای و بعد از خروج آمریکا از برجام مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مدیران بانک‌ها در این جلسه اشاره کردند که با وجود اینکه برخی از بانک‌‎های بزرگ دنیا با ایران همکاری نکردند، لیکن پس از توافق برجام شرایط فعالیت‌های بانکی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌الملل و برقراری روابط کارگزاری به مراتب تسهیل شد.

وی افزود: هم‌ اکنون اگرچه با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه هستیم ولیکن خیلی از کشورها حتی هم پیمانان و متحدین آمریکا، از سیاست‌های یک جانبه این کشور خرسند نیستند. در این جلسه اشاره شد که بر خلاف دوره قبل تحریم‌ها، تحریم‌های جدید صرفا از سوی آمریکا اعمال شده و این به معنای تحریم سازمان ملل یا اتحادیه اروپا نیست.

نجفی خوشرودی یادآور شد: جنگ روانی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران ضرورت توجه به این نکته که نباید بهانه به دست آمریکا داد از طرق مختلف از قبیل الحاق به FATF در عین هوشیاری نسبت به ابعاد احتمالی تاثیرات آن، توسعه روابط با همسایگان، حمایت مجلس از فعالیت بانک‌ها در مواجهه با تحریم‌ها و ... از دیگر موضوعات مطرح از سوی مدیران بانک‌ها و اعضای کمیسیون بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در نهایت اینکه با وجود مشکلات و محدودیت‌های موجود، مجموعه نظام بانکی کشور با وجود همه مشکلات آماده است تا همه تدابیر و سازو کارهای لازم را برای مقابله با تحریم‌ها در دستور کار قرار دهد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000