شرط بورسی استفاده از تسهیلات اوراق مسکن

تمامی دارندگان حقیقی و حقوقی حساب های سپرده سرمایه گذاری ممتاز برای فروش اوراق گواهی حق تقدم مشمول یک شرط بورسی از سوی بانک عامل بخش مسکن شدند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مطابق با ضوابط جدید ابلاغ شده از سوی بانک مسکن، از این پس تمامی دارندگان حساب های سپرده ممتاز برای فروش اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن باید مسیر جدیدی را طی کنند. به این صورت که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار سرمایه شامل دارندگان حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز و همچنین سرمایه گذاران صندوق ره آورد آباد مسکن برای انجام معاملات خود در بازار سرمایه موظف هستند در سامانه جامع اطلاعات مشتریان شرکت سپرده گذاری(سجام) ثبت نام کنند.

بر این اساس تمامی شعب بانک مسکن شده اند تا در اولین فرصت نسبت به راهنمایی تمامی دارندگان حساب های سپرده سرمایه گذاری ممتاز و همچنین صندوق ره آورد آباد مسکن اقدام کنند. مطابق با ضوابط ابلاغ شده فرصت ثبت نام فعالان بازار سرمایه در این سامانه تا چهارم دی ماه سال جاری قرار است.

مطابق آنچه از سوی بانک مسکن به شعب این بانک در سراسر کشور ابلاغ شده در این بخشنامه آمده است: « با عنایت به راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات مشتریان شرکت سپرده‌گذاری (سجام)، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار سرمایه موظف هستند تا نسبت به ثبت‌ نام در سامانه مذکور، حداکثر تا تاریخ 1397/10/4 اقدام کنند. »

در این بخشنامه همچنین این نکته یادآوری شده است که « بدیهی است در صورت عدم ثبت‌ نام در سامانه موصوف، امکان استفاده ایشان از خدمات بازار سرمایه از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار، صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ...، میسر نیست.»

در ادامه این بخشنامه آمده است: « از این ‌رو ضرورت دارد همکاران شعب نسبت به راهنمایی دارندگان حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز که قصد فروش اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را دارند و همچنین سرمایه‌گذاران صندوق ره‌آورد آباد مسکن، جهت مراجعه به سامانه یاد شده به نشانی اینترنتی https://dara.csdiran.com/sejam و طی کردن مراحل ثبت‌ نام تا قبل از اتمام مهلت مقرر، اهتمام لازم را به عمل آورند.»

به این ترتیب تمامی فعالان بازار سرمایه از این پس تمامی خدمات دریافتی خود شامل خرید و فروش اوراق بهادار، صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری پس از ثبت نام در سامانه سجام و اتصال به این سامانه دریافت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن اوراق تسهیلات را در ازای سپرده‌های ممتاز جذب شده منتشر می‌کند و این اوراق که هر فقره از آنها حق تقدم اخذ ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات مسکن را به خریدار می‌دهد، با نماد «تسه» در بازار رسمی فرابورس مبادله می‌شود.

سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق و بدون نیاز به سپرده‌گذاری در بانک مسکن در شکل فردی در تهران، شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها و نیز سایر نقاط شهری به ترتیب ۹۰، ۸۰ و ۷۰ میلیون تومان است که در قالب یک فقره تسهیلات ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون تومانی در هر یک از سه دسته نقاط شهری و نیز ۲۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله و ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بدون نیاز به سپرده‌گذاری و بدون نیاز به خرید اوراق قابل پرداخت است. سقف تسهیلات زوجین نیز در بانک مسکن به ترتیب ۱۴۰، ۱۲۰ و ۱۰۰میلیون تومان است که در قالب دو فقره تسهیلات۵۰ میلیونی در تهران، دو فقره تسهیلات ۴۰ میلیونی در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها و نیز دو فقره تسهیلات ۳۰ میلیونی در سایر نقاط شهری پرداخت می‌شود و به این ارقام ۲۰ میلیون تومان جعاله و دو فقره تسهیلات ۱۰ میلیونی بدون سپرده‌گذاری و بدون نیاز به خرید اوراق نیز اضافه خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000