نرخ ارز در فضای مجازی غیر واقعی است

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۶/۱۸
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچکدام از اعداد و ارقامی که برای نرخ ارز در سایت ها وفضای مجازی منتشر می شود تناسبی با عملکرد اقتصادی کشور در بخش های مختلف ندارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مکسن-هیبنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا پورابراهیمی با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با اشاره به اینکه نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با رییس کل بانک مرکزی برگزار شد، ​افزود: هدف از برگزاری این جلسه بررسی آخرین اقدامات دولت و بانک مرکزی در ارتباط با اجرای سیاست های جدید ارزی بود.
وی با بیان اینکه حجم عظیمی از نیازهای ارزی کشور در بازار اولیه با نرخ تعیین شده توسط دولت برای کالاهای اساسی با دلار 4 هزار و 200 تومان تامین و بقیه آن از طریق بازار ثانویه بر اساس نرخ توافقی تامین می شود، گفت: هیچکدام از اعداد و ارقامی که برای نرخ ارز در فضای سایت ها و مجازی منتشر می شود تناسبی با عملکرد اقتصادی کشور در بخش های مختلف ندارد.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه دولت در حوزه مداخله در بازار ارز باید به شکل جدی تری ورود کند، افزود:​ به علت فضای روانی و احساسی که در جامعه شکل می گیرد متاسفانه آن درصد کم نرخ بازار، مبنایی برای نرخ گذاری و تعیین تکلیف بخش های مختلف می شود و این موضوع یکی از عوارض مداخله نکردن جدی بانک مرکزی است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم دخالت بانک مرکزی در بازار ارز تاکید و اضافه کرد: بازار ارز به راحتی قابل مدیریت است زیرا بخش اصلی نیاز ارزی کشور از طریق بازارهای اولیه و ثانویه در حال تامین است.
پورابراهیمی، مداخله نکردن بانک مرکزی را علت التهاب بازار ارز در هفته گذشته بیان کرد و گفت: خوشبختانه با توافقی که با رییس کل بانک مرکزی داشتیم با مدیریت صحیح بانک مرکزی، التهابات بازار ارز بر طرف می شود.
وی با بیان اینکه اسکناس های ارزی از طریق بانک مرکزی به صرافی ها داده می شود، اضافه کرد: البته قرار نیست ذخایر بانک مرکزی را دست بزنیم اما منابع در اختیار بانک مرکزی باید برای مدیریت بازار استفاده شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000