با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر انجام شد:

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های روبنایی شهر جدید هشتگرد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۶/۱۹
آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های روبنایی شهر جدید هشتگرد و همچین مراسم بهره‌برداری از ۵۰۴ واحد مسکن مهر با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مکسن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های روبنایی شهر جدید هشتگرد شامل ۲ مدرسه، ۲ مسجد، ۲ زمین ورزشی و یک سالن چند منظوره ورزشی ۱۸ شهریور ماه با حضور احمداصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و حبیب‌الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم ۵۰۴ واحد مسکن مهر نیز بهره‌برداری و به متقاضیان تحویل داده شد.

مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در این مراسم با تاکید بر اینکه هشتگرد یکی از نخستین شهرهای آغاز کننده عملیات اجرایی پروژه‌های روبنایی در بین سایر شهرهای جدید بوده است ، گفت: تمایل مردم برای سکونت در این شهر جدید در ابتدا بسیار زیاد بود ولی متاسفانه به دلیل مشکلات بی‌شمار جهت افزایش ترافیک مسیر بین هشتگرد و شهرهای کرج و تهران روز به روز شاهد کاهش این استقبال بودیم.

وی ادامه داد: امید داریم با پیگیری‌های انجام شده در حوزه‌های ملی و استانی طی ماه‌های آینده شاهد رشد و جهش این شهر جدید به خصوص در بخش ریلی و جاده‌ای باشیم.

هدایت در ادامه تکمیل قطار برقی هشتگرد-گلشهر از مهمترین پروژه‌های مورد پیگیری در این شهر جدید اعلام کرد و گفت: تلاش داریم طی هفته‌های آینده مابقی اعتبار ابلاغی برای تکمیل این پروژه را دریافت و روزشمار افتتاح آن را در محل پروژه نصب کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به اهمیت پروژه‌های بزرگراه همت و افتتاح آن تا شهر کرج و همچنین کنارگذر جنوبی تهران را از پروژه‌های مهم و اولویت‌دار هشتگرد برشمرد و گفت: قطعا با اجرای این پروژه‌ها وضعیت ترافیک هشتگرد برطرف شده و روند کند رشد آن بهتر خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول با تامین آب شرب هشتگرد از محل سد طالقان معضل بیشتر استان در این حوزه رفع شده و این شهر قابلیت پاسخگویی به نیاز آب شرب ۳۰۰ هزار نفر را خواهد داشت.

هدایت تصویب و پهنه بندی حریم شهر جدید هشتگرد، واگذاری ۱۵۰ هکتار زمین برای ساخت شهرک صنعتی ۲ هشتگرد و تکمیل مسکن مهر را از دیگر پروژه‌های اولویت دار این شهر بیان کرد و گفت: امروز شاهد افتتاح ۵۱ میلیارد تومان پروژه و همچنین کلنگ‌زنی ۴۵۵ میلیارد تومان طرح بودیم که آغاز عملیات اجرایی ۱۰ هزار واحد مسکونی اقشار متوسط از جمله آن به شمار می‌رود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000