سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها به نفع مردم است

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۶/۲۶
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: به منظور آنکه سپرده‌های ارزی با اقبال جامعه مواجه شوند، باید اعتماد عمومی به سیستم بانکی افزایش یابد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، عزت الله یوسفیان ملا با اشاره برخورد با خریداران بزرگ سکه گفت: برخورد با ۵۰ نفری که ۳۸۰ هزار سکه خریداری کردند درست است چرا که احتمالا آنها قصد خدمت نداشتند و شاید با نیت ضربه زدن دنبال خرید سکه بودند، اما این نوع برخورد اعتماد را از بین برده است.

یوسفیان ملا خطاب به رییس کل بانک مرکزی، اظهار داشت: برای آنکه سپرده‌های ارزی با اقبال جامعه برخوردار شوند باید اعتماد عمومی به سیستم بانکی افزایش پیدا کند و برای این کار مجلس به دنیال ارایه طرحی در زمینه سپرده گذاری ارزی است.

این نماینده با اشاره به طرح مجلس تاکید کرد: اگر این طرح به تصویب نمایندگان برسد و از سوی شورای نگهبان تایید شود، به طور قانونی بانک مرکزی باید سپرده های ارزی را تضمین کند و این تضمین که از پشتوانه قانونی برخوردار است اعتماد عمومی را جلب می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این طرح متفاوت از اصلاح نظام بانک مرکزی است، یک ماده واحده دارد و انتظار می رود هرچه سریعتر در مجلس و کمیسیون تخصصی مطرح شود تا تاثیر مثبتی بر بازار ارز داشته باشد.

یوسفیان ملا در این باره که جذابیت بازار آزاد از سپرده گذاری در بانک ها بیشتر است، گفت: بازار آزاد به دلار سود نمی دهد، در سپرده گذاری جدید قرار است اسکناس همان ارز سپرده شده به سپرده گذار برگردانده شود؛ بنابراین با همان قیمت ارز در بازار سپرده گذاری سرمایه خود را خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، تاکید کرد: از سوی دیگر به سپرده های ارز از یک تا ۴ درصد سود تعلق می گیرد، با این حساب سپرده گذاری ارزی دو سر سود است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000