معاون بازسازی بنیاد مسکن:

افزایش سقف تسهیلات بازسازی برای زلزله زدگان روستایی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۶/۲۷
معاون بازسازی بنیاد مسکن، گفت:­ افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی به همه بانک ها ابلاغ و قابل پرداخت است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عزیز الله مهدیان با اشاره به اینکه تسهیلات بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه و کرمان همزمان مصوب شد، افزود: ­ سقف تسهیلات روستایی ۳۰ میلیون­ تومان بود که علاوه بر آن ­­۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و­ ۱۰ میلیون تومان وام معیشتی و دو میلیون تومان­ کمک ­بلاعوض معیشتی بود که برای جبران­ افزایش اخیر مصالح ساختمانی، دولت تسهیلات را افزایش داد.

وی ادامه داد: اکنون تسهیلات مناطق روستایی زلزله زده­ به­ ۳۵ میلیون تومان ­و ۱۰ میلیون­ تومان کمک بلاعوض رسید و در مناطق­ شهری نیز تسهیلات­­ از ۴۰ میلیون تومان­ به ۵۰ میلیون تومان­ و در کمک بلاعوض از ۶ میلیون تومان به­ ­۱۱ میلیون تومان­ رسید.

به گفته معاون بازسازی بنیاد مسکن، تسهیلات در مناطق شهری با کارمزد ­­۵ درصد و در­ روستاها با کارمزد­ ۴ درصد پرداخت می شود. مهدیان افزود: افزایش سقف تسهیلات به همه بانک ها اعلام شده و بانک ها هم پرداخت می کنند.

وی با اشاره به اینکه­ در مناطق روستایی کار خوب پیش رفته است­ تاکید کرد:­ سازه­ ۱۸ هزار و ۷۰۰ واحد روستایی تکمیل و­ سقف ۱۵ هزار واحد زده شد. مهدیان ادامه داد:­ تا پایان شهریور ۱۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن روستایی که ۱۰۰ درصد تخریب شده بود­ به پایان می رسد و­ تا پایان سال همه ­­واحدهای تخریب شده مسکن روستایی­ قابل سکونت می شوند.

معاون بازسازی بنیاد مسکن بیان کرد: به دلیل­ گرانی مصالح، ­ از روز گذشته، هزار تن آهن به کمک وزارت صنعت، معدن ­­و تجارت­ و ذوب آهن اصفهان خریداری شد و تا پایان هفته ۱۱ هزار تن خریداری ­ و به منطقه ارسال­ می شود تا روند بازسای سرعت پیدا کند.

مهدیان ادامه داد: در مناطق شهری نیز­ تا پایان سال بخش عمده ای از­ سفت کاری آن تمام می شود و تا پایان ۶ ماه نخست سال ­۹۸ کل ساختمان ها تکمیل می شود. وی گفت: هر ۵ سال یک بار نمونه گیری از مسکن روستایی انجام می شود ۳ دور انجام شده و این­ دوره چهارم است. از چند روز قبل کار اجرایی شروع شده و کار میدانی آن از ۱۱ مهرماه شروع و به مدت یکماه از همه­­ روستاهای کشور نمونه گیری خواهیم کرد تا کیفیت مسکن روستایی مشخص شود. ­

معاون بازسازی بنیاد مسکن ادامه داد: در این آمار گیری، روستاها شناسنامه دار می شوند و­ معیشت، کیفیت واحدهای مسکونی، بهره مندی از خدمات­ و رضایت مردم بررسی می شود تا در برنامه ریزی ها از آن استفاده شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000