طاهرخانی تأکید کرد:

ضرورت اتخاذ روش مناسب تأمین مالی برای رفع مشکلات پردیس

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۷/۰۲
اتخاذ روش مناسب تأمین مالی راه‌حل اصلی تکمیل پروژه های این شهر جدید است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سابق و سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس اعلام کرد:مانع بزرگ و غیرقابل اجرایی در پردیس وجود ندارد، تمامی پروژه‌های آن قابل اجراست و تنها نیاز به اعتبار و زمان کافی دارد، خوشبختانه با وجود تمام مشکلات موجود روند کاری در ۵ سال گذشته در پردیس مثبت بوده و فعالیت در این شهر به صورت شبانه‌روز و پیوسته ادامه داشته است.

وی ادامه داد: ساخت۸۲ هزار واحد مسکن مهر در آخرین سال دولت دهم در شهر جدید پردیس آغاز شد که به دلایل جغرافیایی و تأخیر در زمان اجرای آن نسبت به سایر سایت‌ها مسکن مهر از ویژگی های خاصی برخوردار بود به همین دلیل از همان ابتدا با مسایل عجیبی روبه‌رو شد که خوشبختانه امروز بسیاری از آن‌ها رفع شده است.

طاهرخانی با اشاره به افزایش ناگهانی قیمت‌ها در زمان آغاز پروژه مسکن مهر پردیس در همان سال بیان کرد: مختصات سایت مسکن مهر پردیس بسیار خاص بوده و شرایط آن با شهر جدید پرند کاملا متفاوت است به همین دلیل به نتیجه رساندن آن نه تنها به زمان بیشتری نیاز داشت بلکه هزینه بسیار بیشتری نیز نسبت به سایر شهرها می‌طلبید.

معاون وزیر راه و شهرسازی اتخاذ روش مناسب تأمین مالی را راه‌حل اصلی تکمیل پروژه های این شهر جدید دانست و گفت: مانع بزرگ و غیرقابل اجرایی در پردیس وجود ندارد، تمامی پروژه‌های آن قابل اجراست و تنها نیاز به اعتبار و زمان کافی دارد، خوشبختانه با وجود تمام مشکلات موجود روند کاری در ۵ سال گذشته در پردیس مثبت بوده و فعالیت در این شهر به صورت شبانه‌روز و پیوسته ادامه داشته است.

وی همچنین ادامه داد: در این زمان شاهد تغییر مدیریت در شهر پردیس هستیم، آقای غفوری پس از حدودا ۲ سال خدمت و تلاش مضاعف در این شهر با ما خداحافظی کرده و مهندس چاغروندی به جای وی منصوب شده است.

طاهرخانی در ادامه ضمن قدردانی از روحیه تلاشگر مدیرعامل سابق شهر جدید پردیس بیان کرد: زمانی که آقای غفوری وارد پردیس شدند، شرایط این شهر بسیار سخت بود ولی خوشبختانه امروز از آرامش بیشتری برخوردار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: آقای چاغروندی از مدیران قدیم وزارت راه و شهرسازی بوده و در زمان دوره اول وزارت دکتر آخوندی وارد این حوزه شدند، وی خوشبختانه نه تنها از نیروهای کاربلد وزازتخانه بوده و دارای برنامه‌ریزی دقیق در کار هستند بلکه با برخورداری از نگاهی استراتژیک و اولویت‌بندی مسایل می‌توانند اقدامات خوبی را نیز در این بخش انجام دهند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید بر اهمیت استفاده از منابع داخلی شرکت در پیشبرد پروژه‌ها بیان کرد: قطعا پیگیری برای جذب منابع ملی ادامه دارد اما نکته مهم آن است که همه از شرایط خاص کشور مطلع بوده و نمی‌توانیم انتظار اتفاق خارق‌العاده‌ای را داشته باشیم پس باید تلاش کنیم شرایط لازم برای استفاده از جذب منابع مالی و اعتبارات داخلی در پیشبرد پروژه‌ها فراهم شود.

طاهرخانی در ادامه سخنان خود سازماندهی اقدامات، اخذ مجوزهای لازم و استفاده از روش مناسب در استفاده از منابع داخلی را در تحقق اهداف پردیس امری ضروری دانست و گفت: در این مسیر درخواست ما از پیمانکاران آن است تا به هیچ وجه پروژه‌ای را متوقف نکنند چرا که مخاطبان ما مردم بوده و اقدامات باید به نحو احسن و بدون هیچ توقفی ادامه پیدا کند که من اطمینان دارم در این مسیر موفق خواهیم شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط ویژه کشور تأکید کرد: همه ما جزو نظام هستیم و باید مراقب باشیم تا بیش از حد به مطالبات مردم دامن نزنیم، هر دستگاه و فردی که می تواند باید سنگی را از این مسیر برداشته و به اتمام پروژه کمک کند چرا که عدم انجام ان در نهایت نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

طاهرخانی ادامه داد: همه بخش های ذی ربط باید در حد توان و بدون کوچک‌ترین سستی موضوعات را پیش برده و مطالعات واقعی مردم را عملی کنند، به طور مثال شرکت عمران شهرهای جدید هیچ وظیفه قانونی در ساخت مدارس در شهرهای جدید نداشت اما بنا بر مسوولیت اجتماعی خود اقدام به احداث آن‌ها کرد که انتظار می‌رود سایر بخش‌ها نیز این گونه عمل کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000