یک مقام مسوول بانک مسکن؛

پرداخت تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن تمدید شد

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، از تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده ۱۰ میلیون تومانی برای متقاضیان انفرادی و همچنین ۲۰ میلیونی برای زوجین خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمدحسن مرادی در گفتگو با پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، با اشاره به تمدید استفاده از تسهیلات بدون سپرده به عنوان مکمل تسهیلات خرید مسکن، گفت: متقاضیانی که از سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم استفاده می کردند، می‌توانستند از تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن نیز بهره مند شوند که این طرح با تصمیم هیأت مدیره بانک تا پایان آذر ماه تمدید شد. به این ترتیب متقاضیان دریافت تسهیلات اوراق حق تقدم خرید مسکن «مشروط به دریافت سقف تسهیلات اوراق»، می توانند از تسهیلات بدون سپرده نیز بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات انفرادی بدون سپرده بانک مسکن 10 میلیون تومان و سقف همین نوع تسهیلات برای زوجین 20 میلیون تومان است، گفت: بر اساس تصمیم قبلی هیأت مدیره، استفاده از تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن تا پایان شهریورماه امکان پذیر بود که بر اساس تصمیم جدید، پرداخت این نوع تسهیلات تا پایان آذر یعنی تا انتهای پاییز امسال تمدید شد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن همچنین درباره برنامه‌های این بانک تخصصی برای افزایش قدرت خرید اقشار میان درآمدی جامعه، افزود: در این زمینه پیشنهاداتی در رابطه با افزایش تسهیلات خرید مسکن به بانک مرکزی ارایه شده است که کارشناسان بانک مرکزی در حال بررسی ابعاد مختلف این پیشنهاد هستند.

وی تاکید کرد: پیشنهادات بانک مسکن برای افزایش سقف تسهیلات مسکن، صرفا مربوط به تسهیلات اوراق حق تقدم است و فعلاً پیشنهادی برای افزایش سقف تسهیلات مشمول سپرده­ گذاری (صندوق پس انداز مسکن یکم) ارایه نشده است.

مرادی ادامه داد: پیشنهاد مشخص ما این بود که سقف تسهیلات انفرادی و زوجین مسکن از محل اوراق برابر با سقف تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم افزایش یابد.

به گفته مرادی، بر اساس پیشنهاد مطرح، سقف انفرادی تسهیلات مسکن از محل اوراق در شهر تهران 80 میلیون تومان و در مراکز استان و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر نیز به 60 میلیون تومان پیشنهاد شده است. در حال حاضر سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق، در تهران، مراکز استان و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار و همچنین در سایر شهرها به ترتیب 60 میلیون، 50 میلیون و 40 میلیون تومان است. این سقف­ها برای زوجین نیز به ترتیب 100 میلیون، 80 میلیون و 60 میلیون تومان است.

این مقام مسوول در بانک مسکن، گفت: به همین ترتیب در تسهیلات زوجین از محل اوراق حق تقدم نیز پیشنهاد مشخص بانک مسکن به بانک مرکزی، برابری سقف این نوع تسهیلات با تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم است که در صورت موافقت بانک مرکزی تسهیلات زوجین از محل اوراق در تهران از 100 میلیون تومان به 160 میلیون تومان، در شهرهای بالای 200 هزار نفر از 80 میلیون تومان به 120 میلیون تومان و در سایر مناطق شهری از 60 میلیون تومان به 80 میلیون تومان افزایش می یابد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، تاکید کرد: البته این پیشنهادات برای اجرا باید به تصویب بانک مرکزی برسد.

به گزارش هیبنا، با تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن، متقاضیان انفرادی با استفاده از تسهیلات اوراق، تسهیلات جعاله و تسهیلات بدون سپرده در تهران می­توانند در مجموع 90 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

زوجین در تهران نیز با این روش امکان دریافت 140 میلیون تومان تسهیلات را دارند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000