رحیمی انارکی در جمع خبرنگاران تشریح کرد

جزئیات دو طرح بانک مسکن برای متقاضیان تسهیلات

مدیر عامل بانک مسکن جزئیات دو طرح پیشنهادی برای بهبود شرایط اخذ تسهیلات خرید را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا- ابوالقاسم رحیمی انارکی در جمع خبرنگاران حاضر در همایش سیاست های توسعه مسکن، در پاسخ به یک پرسش درباره تدابیر بانکی برای متقاضیان تسهیلات خرید مسکن گفت: بانک مسکن دو طرح برای این منظور پیشنهاد کرده است که در بانک مرکزی مراحل بررسی آن در حال انجام است.
مدیر عامل بانک مسکن درباره طرح پیشنهادی اول بانک گفت: پیشنهاد کرده ایم سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق، تا حد تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم افزایش یابد به این معنا که سقف تسهیلات اوراق در تهران به 80 میلیون تومان، در مراکز استان و شهرهای بزرگ به 60 میلیون و در سایر شهرها به 40 میلیون تومان برسد.
انارکی درباره دومین طرح نیز به تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم اشاره کرد و گفت: پیشنهاد دوم ما نیز این است که سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات یکم از 15 سال به 20 سال افزایش یابد تا شرایط برای خرید خانه اولیها با توجه به جهش قیمت ها در تهران و شهرهای بزرگ، تسهیل شود.
مدیرعامل بانک مسکن در اولین روز از برگزاری هجدهمین سیاستهای توسعه مسکن، با اشاره به آمار منتشره از سوی بانک مرکزی مبنی بر رشد 74 درصدی قیمت واحدهای مسکونی در تهران در شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: بانک مسکن در شش ماهه ابتدای امسال عملکرد مطلوبی در پرداخت تسهیلات مسکن داشته است به گونه ای که تعداد تسهیلات پرداختی از رشد 54 درصدی و به لحاظ ریالی رشد 58 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 96 داشته است.
مدیرعامل بانک مسکن با تشریح گزارش عملکرد مربوط به صندوق پس انداز مسکن یکم نیز گفت: در هفته گذشته حدود 1200 فقره تسهیلات از محل صندوق پس انداز یکم به خانه اولیها پرداخت شد که این امر نشان دهنده روند مطلوب در این حوزه و همچنین استقبال خانه اولی ها از این تسهیلات است. در حال حاضر روزانه بیش از 700 نفر در صندوق پس انداز مسکن یکم، افتتاح حساب می کنند.
مدیر عامل بانک مسکن در عین حال با اشاره به اوضاع اقتصادی ماههای اخیر و اثر آن بر رفتار گروهی از خانه اولی ها گفت: طی چند ماه گذشته، برخی از سپرده گذاران در صندوق پس انداز مسکن یکم که سقف امتیاز تسهیلات را کسب کرده اند، بخشی از سپرده خود را از صندوق خارج کردند که احتمالاً قصد سرمایه گذاری در برخی بازارها برای حفظ ارزش منابع مالی خود را داشته اند.
مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به موضوع مسکن کم درآمدها نیز تاکید کرد: موضوع تامین مسکن کم درآمدها از موضوعاتی است که در دست بررسی است و این امر باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.


زنجیره خبر

کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000