بسته بانک مرکزی کارساز شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۷/۱۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با پیش بینی کاهش حجم حباب قیمتی در بازار طلا و سکه، گفت: مردم باید از خرید غیر ضروری اجتناب کرده تا بساط دلالی در این حوزه جمع آوری شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، شهباز حسن پور بیگلری، با اشاره به شرایط پیش آمده در بازار ارز و کاهش حجم حباب قیمتی آن، گفت: بازار طلا نیز به تاثیر از قیمت ارز روند کاهش را تجربه خواهد کرد. نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با بیان اینکه برخی از افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه متاثر از قیمت های جهانی بوده است، تصریح کرد: متاسفانه دلال بازی و تاثیرپذیری از افزایش هر روزه نرخ ارز این بازار را با بحران مواجه کرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت و بانک مرکزی با ارایه بسته های کارآمد توانسته اند بازار ارز را کنترل کنند، افزود: این رویه باید تا بازگشت قیمت ها به کانال منطقی از سوی مسوولان ادامه داشته باشد.

حسن پور بیگلری بر ضرورت ممانعت مردم از خرید غیر ضروری طلا و سکه تاکید کرد و گفت: مردم باید از اتفاق رخ داده در بازار برای برخی افراد که با سودجویی نسبت به خرید ارز اقدام کرده و اکنون متضرر شده اند درس بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید به دنبال راه های مطمئن تر برای سرمایه گذاری باشند، تصریح کرد: بارها گفته شده سرمایه گذاری در بورس بهترین و مطمئن ترین راه برای کسب سود است، اما متاسفانه برخی همچنان به دنبال برخی سودهای واهی هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اگر مردم بی دلیل ولع خرید ارز، سکه و طلا نداشته باشند اقتصاد کشور درگیر بحران های فعلی نخواهد شد، گفت: خوشبختانه سیاست های بانک مرکزی به شرایط بازار پاسخ مثبت داده و از اینرو باید منتظر تعدیل نرخ ها در همه حوزه ها باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با پیش بینی کاهش حجم حباب قیمتی در بازار طلا و سکه، گفت: مردم باید از خرید غیر ضروری اجتناب کرده تا بساط دلالی در این حوزه جمع آوری شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000