عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:

نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار راه‌کار تولید مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۷/۲۴
در دولت نهم و دهم، مسکن مهر به عنوان راه حل معضل مسکن مورد پیگیری قرار گرفت، اما در شرایط کنونی دولت تمام تمرکز خود را برای احیای بافت های فرسوده و طرح های بازآفرینی شهری گذاشته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سید هادی بهادری با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در کلان شهرهای کشور، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم از آغاز فعالیت خود، به دنبال تغییر استراتژی شهرسازی در کشور بودند و عملا طرح بازآفرینی شهری جایگزین پروژه مسکن مهر شد.

رویکرد متفاوت دولت‌ها در مسکن‌ سازی؛ دولت دهم, مسکن مهر و دولت یازدهم؛ بازآفرینی شهری

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دولت نهم و دهم، مسکن مهر به عنوان راه حل معضل مسکن مورد پیگیری قرار گرفت و اعتبار کلانی در این رابطه اختصاص داده شد، اما در شرایط کنونی دولت تمام تمرکز خود را برای احیای بافت های فرسوده و طرح های بازآفرینی شهری گذاشته است.

نوسازی بافت های فرسوده و ناپایدار، راه کار تولید مسکن

وی افزود: به نظر من بهترین راه کار در بحث تولید مسکن برای اقشار مختلف جامعه، نوسازی بافت های فرسوده و ناپایدار است، زیرا نخستین مزیت این مسئله این است که دیگر لازم به جایابی و جست و جو و خرید زمین نیست و دولت می تواند با تخصیص اعتبارات لازم، بافت فرسوده را به مساکن نوساز تبدیل کند.

ساختمان های مسکن مهر در برخی از نقاط خالی از سکنه هستند

بهادری ادامه داد: به طور حتم تمام اقدامات برای اجرای طرح بازآفرینی شهری، باید کارشناسی شده صورت گیرد، زیرا شاهد هستیم که ساختمان های مسکن مهر به علت عدم توجه به پیوست های کارشناسی و تحقیقاتی، امروز در برخی نقاط خالی از سکنه هستند.

وی گفت: در شرایط کنونی نوسازی بافت های فرسوده در کلانشهرها به ویژه پایتخت از اهمیت بسیار بالایی برخودار است، زیرا بر اساس آمارها حدود ۱۵ درصد از جمعیت تهران در این مناطق زندگی می کنند، همچنین ۳۷ درصد از جمعیت در مناطق با بافت های ناپایدار زندگی می کنند.

وجود بافت های فرسوده در ۱۹۶ محله شهر تهران

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بر اساس گزارشات، بافت های فرسوده و ناپایدار در حدود ۱۹۶ محله شهر تهران قرار دارد و به طور حتم دولت و وزارت راه و شهرسازی باید اولویت خاصی برای نوسازی این مناطق قرار دهد.

اجرای طرح بازآفرینی شهری نیازمند تخصیص اعتبارات لازم است

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اجرای طرح بازآفرینی شهری نیازمند تخصیص اعتبارات لازم است، به این منظور بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی باید برنامه مدونی را برای پرداخت بودجه اختصاص دهند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000