حجم معاملات خانه اولی ها در بازار

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۷/۲۵
مشخصات حدود ۵ هزار معامله آپارتمان مسکونی که از ابتدای پاییز تاکنون انجام و در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ثبت شده است، نشان می‌دهد یک‌پنجم از این معاملات مربوط به آپارتمان‌هایی با مشخصات مناسب خانه اولی‌های وام‌دار بوده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از دنیای اقتصاد، حدود یک هزار معامله مسکن طی مدت سپری شده از مهر ماه در بازار آپارتمان‌های تا ۶۰ مترمربع با رعایت شرط سن بنای تا ۱۵ سال انجام شده است. به این ترتیب یک‌پنجم از معاملات پاییزی تا کنون در بازار آپارتمان‌های مناسب خانه‌اولی‌ها چه به لحاظ متراژ و چه به لحاظ همخوانی با شرط سنی برای استفاده از تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم انجام شده است. البته آمار ذکر شده اولیه بوده و صرفا بر اساس قراردادهایی است که کد رهگیری آن اخذ و در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ثبت شده است و آمار قطعی پس از سپری شدن مهر ماه قابل برداشت خواهد بود.
تحقیقات میدانی از وضعیت بازار مسکن حاکی است، تحت تاثیر کاهش حجم تقاضا در بازار به دلیل تقارن با ایام محرم و صفر و همزمانی این ایام با شروع فصل مدارس، فروشنده‌های واقعی حاضر در بازار در روزهای اخیر ناگزیر شده‌اند انعطاف بیشتری نسبت به هفته‌های قبل نشان دهند. این در حالی است که به گفته واسطه‌ها، طولانی شدن بازه برقراری آرامش نسبی در بازار ارز نیز بر تغییر رفتار عده‌ای از فروشنده‌ها تاثیر داشته است. با این حال عده‌ای از فروشنده‌ها با پافشاری بر تداوم روند افزایش قیمت‌ها، عملا نشان می‌دهند قصدشان برای فروش در بازار ماه محرم جدی نیست، بلکه به دنبال بالا نگه داشتن تراز قیمت‌ها برای معاملات آتی مسکن پس از اتمام ایام ماه صفر هستند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000