روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد؛

تصویب مقررات ناظر بر شعب و دفاتر نمایندگی بانک های خارجی در ایران

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۷/۲۸
شورای پول و اعتبار اصلاحیه «دستورالعمل نحوه تأسیس، فعالیت، نظارت و تعطیلی شعبه و دفتر نمایندگی بانک خارجی در ایران» را در ۷۹ ماده و ۲۲ تبصره تصویب کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و شصتمین جلسه خود که در بانک مرکزی تشکیل شد، بنا به پیشنهاد بانک مرکزی و در اجرای یکی از رووس و محورهای برنامه اقتصاد مقاومتی در راستای تسهیل و ترغیب حضور بانک های معتبر بین المللی در کشور و با هدف افزایش رقابت‌پذیری، تعمیق و ایجاد پویایی در شبکه بانکی، اصلاحیه مقررات ناظر بر شعب و دفاتر نمایندگی بانک های خارجی در کشور را به منظور تطابق هرچه بیشتر با شرایط و مقتضیات کنونی، مورد تصویب قرار داد.
بر این اساس در اصلاح مقررات مورد اشاره تلاش شده با بهره گیری از یافته های مطالعات تطبیقی مرتبط و نیز برگزاری جلسات کارشناسی با صاحب نظران و دست اندرکاران امر، ضمن به روزرسانی مقررات، نسبت به یکپارچه‌سازی و تجمیع مقررات موجود در این خصوص اقدام شود.
گفتنی است با اجرایی شدن این مصوبه زمینه و شرایط ورود بانک های معتبر بین المللی را در کشورمان تسهیل و تسریع می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000