عضویت بانک های خارجی در شبه سوئیفت روسیه

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۸/۰۱
معاون بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که بانک های خارجی تا پیش از پایان امسال (دی ماه سال جاری) می توانند عضو سیستم شبه سوئیفت روسیه به نام «اس. پ.ف. اس» شوند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایرنا، خانم «اولگا اسکوروباگاتووا» در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: استفاده از سوییفت روسی به بازیگران خارجی امکان می دهد تا با شرکت های روسی که در فهرست تحریم های خارجی قرار گرفته اند، همکاری کنند.

معاون بانک مرکزی روسیه گفت: تا یک ماه پیش ۴۱۶ شرکت و موسسه مطرح روسیه از جمله خزانه داری فدرال، شرکت گازپروم نفت و روس نفت به این سیستم ملحق شده اند.

وی ادامه داد: اوایل ماه جاری میلادی ولادیمیر پوتین و دیمیتری مدودوف رییس جمهوری و نخست وزیر روسیه به علاقه کشورهای ترکیه، چین و هند برای ورود به سیستم «اس. پ.ف. اس» اشاره کردند.

معاون بانک مرکزی روسیه به نقل از پوتین گفت که آمریکا با تحریم اقتصادی روسیه مرتکب اشتباه راهبردی شده است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه سال گذشته اعلام کرد: روسیه پس از وضع تحریم های تازه آمریکا و احتمال اقدامات بیشتر ایالات متحده، افزون بر بررسی کاهش وابستگی به دلار در نظام معاملات خارجی خود، برای شرایط حذف از نظام جهانی بین بانکی (سوییفت) نیز آماده شده است.

معاون وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با نشریه وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو در پاسخ به تحریم های ضدروسی آمریکا، وابستگی اقتصادی به دلار را کاهش می دهد.

خانم الویرا نابولینا رییس کل بانک مرکزی روسیه نیز با توجه به احتمال گسترش فشارهای تحریمی علیه این کشور گفت که همه شرایط برای ادامه فعالیت بانک های روسی در صورت حذف روسیه از سامانه سوییفت فراهم شده است.

آمریکا از سال ۲۰۱۴ تاکنون در مساله اوکراین و نیز برخی مسائل دیگر همچون پرونده اسکریپال بیش از ۶۰ بسته تحریمی در مورد روسیه وضع کرده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000