وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اعلام کرد:

تکمیل مسکن مهر طبق یک برنامه زمانبندی/یکپارچه سازی نهادهای مسکنی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۸/۰۵
تکمیل و تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر،محمد اسلامی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: رویکرد اصلی ما در وزارت راه و شهرسازی شایسته سالاری است و کلیپی که پخش شد از اعتقاد قلبی من به شایسته سالاری حکایت داشت و نشان می داد که به آن جامه عمل پوشانده ایم.

وی ادامه داد: در برنامه من سه سرفصل مورد توجه واقع شده است اولا با تحول ساختاری و ثانیا با وضع رویکردهای متفاوت مدیریتی و ثالثا تعیین اولویت های راهبردی تلاش داریم تا در شرایط خاص کشور این برنامه ها را اجرا کنیم.

وی توجه به احکام برنامه ششم توسعه و در کنار آن دو قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب وکار را موجب انضباط رفتاری در وزارت راه و شهرسازی دانست و افزود: در بخش تحول ساختاری توجه به مطالبات مردمی را در دستور کار داریم که مهمترین آن اهمیت دادن به بخش مسکن است.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ادامه داد: توجه به مسکن اقشار کم درآمد و متوسط در برنامه ششم برای دستیابی به ۱.۵ میلیون واحد مسکونی، ۵۰۰ هزار واحد مسکن اقشار کم درآمد و ۱۵ هزار واحد مسکن روستایی دیده شده که این رویکرد باید در دستور کار قرار گیرد.

اسلامی مهمترین اقدام برای اجرای این برنامه ها را یکپارچه و هماهنگ سازی دستگاه های حوزه مسکن عنوان و اظهار کرد: باید تولید مسکن را حمایت کنیم تا مسکن به عنوان یک صنعت در مدار تولید قرار گیرد.

وی وزارت راه شهرسازی را مسوول تنظیم عرضه و تقاضای مسکن دانست و گفت: با استفاده از ظرفیت استان ها به صورت شهرستان محور و با استفاده از عرضه زمین و حمایت از شهرسازی نوین با فرهنگ ایرانی، اسلامی توجه به این مسوولیت را در دستور کار داریم.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ادامه داد: در بخش مسکن اقشار کم درآمد قرار است با اصلاح شیوه های موجود و استفاده از ظرفیت قانون و منابع پشتیبان این فرآیند محقق شود.

به گفته اسلامی، تولید مسکن باید در اختیار تولیدکنندگان واقعی قرار گیرد نه سوداگران؛ در حال حاضر تهیه مسکن برای اقشار متوسط در مسیر کاهنده قرار گرفته که باید مردم را توانمند کند.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان اینکه راه روستایی پراکنده کاری شده است، گفت:حجم مطالبات در این خصوص بسیار بالاست اما منابع آن کافی نیست، من به عنوان استاندار با همه وجودم مشکلات راه روستایی را لمس کرده ام بنابراین از بنیاد مسکن برای بازمهندسی طرح های هادی روستایی حمایت خواهیم کرد.

اسلامی در خصوص بازآفرینی شهری گفت: در اهداف برنامه ششم توسعه بازآفرینی ۲۷۰۰ محله و نوسازی سالانه ۲۷۰ محله پیش بینی شده است اخیرا برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تفاهم نامه امضا شده است. به دنبال حذف بافت های فرسوده هستیم تا با نوسازی این بافت ها ساکنان آن بتوانند ظرفیت جدیدی برای مناطق خود ایجاد کنند. به نظر من پیشگیری از حاشیه نشینی از اصلاح آن مهمتر است.

وی درباره مسکن مهر گفت: تاکنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد تحویل شده که یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد آن در دولت های یازدهم و دوازدهم به مردم تحویل داده شده است. بخشی از ۵۰۰ هزار واحد باقی مانده مشکلات حقوقی، عدم تکمیل زیرساخت ها و نداشتن متقاضی دارند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000