امکان جدید در فروش اقساطی واحدهای احداثی در تسهیلات بافت فرسوده شهری

بانک مسکن از امکان فروش اقساطی واحدهای احداثی به نام سازنده و افراد تحت تکفل آن، حداکثر به تعداد سه واحد در تسهیلات بافت فرسوده شهری خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا بافت فرسوده شهری طی سال های اخیر به کانون توجه و تمرکز دولت برای تامین مسکن تبدیل شده است طوری که اولویت تمام برنامه های حمایتی برای ساخت واحدهای مسکونی و تامین مسکن مورد نیاز اقشار و گروه های میان درآمد رو به پایین جامعه برای نوسازی بافت های فرسوده و تامین سرانه های خدماتی و مالی به منظور ترویج ساخت و ساز در این محدوده ها تبدیل شده است.

در همین راستا یکی از مهمترین اولویت های بانک مسکن در پرداخت انواع تسهیلات مسکن اعم از تسهیلات ساخت و خرید واحدهای مسکونی بر حمایت از ساخت و ساز و همچنین خرید آپارتمان های مسکونی در بافت های فرسوده شهری قرار دارد؛ طوری که هم اکنون ارزان ترین و مناسب ترین شکل تسهیلات مسکن در شبکه بانکی کشور مربوط به پرداخت تسهیلات مسکن در بافت های فرسوده است که از سوی بانک عامل بخش مسکن پرداخت می شود.

در حال حاضر سقف تسهیلات بافت فرسوده برای ساخت هر واحد مسکونی در شهر تهران 500 میلیون ریال، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 400 میلیون ریال و در سایر شهرها، 300 میلیون ریال است. میزان پرداخت تسهیلات حداکثر تا 80 درصد هزینه ساخت مسکن است و نرخ سود تسهیلات 18 درصد می باشد و حداکثر زمان برای بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده با احتساب دوران مشارکت مدنی 12 سال تعیین شده است .

پیش از این، دریافت کنندگان تسهیلات بافت فرسوده صرفا می توانستند یک واحد از واحدهای مسکونی را به نام خود فروش اقساطی کنند که با ابلاغ بخشنامه جدید بانک مسکن ، با توجه به اهمیت موضوع نوسازی و بهسازی بافت فرسوده و رفع موانع موجود همچنین بهبود فرآیند پرداخت تسهیلات مذکور و تسریع در فروش اقساطی تسهیلات پرداخت در صورتی که سازنده بتواند مدارک و مستندات کافی در خصوص احراز توانایی مالی خود ویا همسر خود ارایه دهد، امکان فروش اقساطی واحدهای احداثی به نام سازنده و افراد تحت تکفل ایشان ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ) حداکثر به تعداد سه واحد فراهم شده است.

البته بانک مسکن در بخش دیگر از بخشنامه خود بر این موضوع تاکید کرده است که در صورت واریز یارانه بافت فرسوده توسط دولت ،هر فرد صرفا می تواند برای یک واحد از یارانه برخودار شود و مابقی واحد ها با نرخ سود 18 درصد محاسبه خواهد شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000