کارنامه یکساله بانک مسکن در حمایت از زلزله زدگان کرمانشاه

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از پرداخت ۴۳ هزار و ۸۲۲ فقره تسهیلات حمایتی به زلزله زدگان استان کرمانشاه طی یکسال گذشته خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن با بیان اینکه طی یکسال گذشت بانک مسکن نقش مهمی در کمک به بازسازی مناطق زلزله استان کرمانشاه داشته است، گفت: به منظور حمایت و تسریع احیا و بازسازی املاک زلزله زدگان استان کرمانشاه آبان ماه سال گذشته پرداخت ۶۱ هزار و ۴۷۱ فقره تسهیلات حمایتی به این بانک ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه از مجموع تسهیلات حمایتی ابلاغ شده طی یکسال گذشته تاکنون ۹۸ درصد به شعب بانک مسکن معرفی شده اند، اظهار کرد: مجموع تسهیلات ابلاغ شده برای پرداخت به زلزله زدگان کرمانشاه به لحاظ ریالی معادل ۹۲۴ میلیارد و ۳۵۳ میلیون تومان ارزش داشته است.
مدیرامور اعتباری بانک مسکن به تعداد پرونده های معرفی شده به شعب بانک مسکن برای اعطای تسهیلات حمایتی به زلزله زدگان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: از مجموع ۶۱ هزار و ۴۷۱ فقره تسهیلات ابلاغی، تاکنون معادل ۴۴ هزار و ۴۲۲ فقره به شعب بانک‌ عامل بخش مسکن معرفی شده اند.
وی در عین حال با تاکید بر آنکه یک نکته در میزان تسهیلات حمایتی پرداخت شده دراین بخش تصریح کرد: بررسی ها نشان می دهد از مجموع ۶۱ هزار و ۴۷۱ فقره تسهیلات ابلاغ شده معادل ۱۳ هزار و ۳۵۰ فقره به عنوان تسهیلات مکمل به دلیل افزایش سقف تسهیلات بوده است.
وی ادامه داد: این بخش از تسهیلات نیز به تازگی به بانک مسکن ابلاغ شده و برای پرداخت در انتظار دستورالعمل بانک مرکزی‌است.
علمداری به رقم تسهیلات حمایتی پرداخت شده به زلزله زدگان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از مجموع ۴۴ هزار و ۴۲۲ فقره پرونده معرفی شده تاکنون ۴۳ هزار و ۸۲۲ فقره تسهیلات حمایتی به ارزش ۶۵۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به زلزله زدگان اعطا شده است.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری در غرب استان کرمانشاه در تاریخ ۲۱ آبان ماه سال گذشته،بانک عامل بخش مسکن به عنوان بانک تخصصی و توسعه ای در بخش مسکن و ساختمان بیشترین سهم را در پرداخت تسهیلات بازسازی، تعمیر و نوسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در مناطق زلزله زده کرمانشاه نسبت به سایر بانک های عامل بر عهده گرفت.
بر این اساس تا کنون بانک مسکن ۶۵۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان درمناطق زلزله زده کرمانشاه تسهیلات پرداخت کرده است که این تسهیلات در حوزه «بازسازی واحدهای مسکونی روستایی»، «بازسازی واحدهای مسکونی شهری»، «تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی»، «مقاوم سازی واحدهای مسکونی شهری» و «تامین لوازم خانگی و سایر هزینه‌های ضروری» بوده است. نکته مهم آنکه مطابق با اظهارات مقامات و مسوولان مختلف، عملکرد مثبت بانک مسکن از زمان وقوع زلزله در کرمانشاه موجب رضایت مردم ، استاندار ، مسوولان بنیاد مسکن و بانک مرکزی شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000