رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت برای افزایش سرمایه بانک ها اقدام کند

محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک دولت و مجلس در بانک مسکن، خواستار اقدام فوری دولت برای اجرای مصوبه سال گذشته مجلس در خصوص افزایش سرمایه بانک ها شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در این نشست با بیان اینکه مجلس در سال گذشته برای کمک به منابع مالی بخش مسکن، طرح افزایش سرمایه بانک ها را به تصویب رساند، گفت: متاسفانه تا کنون این مصوبه از طرف دولت به اجرا در نیامده است و لازم است مجموعه های مسوول در دولت به سرعت برای این موضوع اقدام کنند.

پورابراهیمی با بیان اینکه مجلس از هر راهکار و پیشنهاد برای تقویت بخش مسکن حمایت می کند گفت: لازم است در حوزه مسکن اجتماعی ورود جدی صورت بگیرد ضمن آنکه واحدهای راکد در مسکن مهر که با مشکلات مختلفی روبرو هستند نیز باید زودتر تعیین تکلیف شود.
این نماینده مجلس از دولت خواست با افزایش سرمایه بانک مسکن به عنوان مهمترین چالش موجود در این بخش، امکان افزایش عرضه مسکن جدید در کشور از طریق پرداخت تسهیلات موثر ساخت و ساز را فراهم کند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی یادآور شد:‌ بازوی دولت و وزارت راه و شهرسازی برای پیشبرد سیاست های بخش مسکن، بانک مسکن است بنابراین این بازو باید از قدرت لازم برای نقش آفرینی برخوردار باشد.
پورابراهیمی خطاب به هیات مدیره بانک مسکن نیز گفت: می توانید مدل های مد نظر خود را برای چگونگی تقویت نظام تامین مالی مسکن به مجلس ارایه کنید و ما در کمیسیون اقتصادی از مدل های عملیاتی قابل اجرا حمایت خواهیم کرد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه سخنان خود به طرح این کمیسیون برای تصویب مالیات بر عایدی سرمایه به منظور کنترل سوداگری و سفته بازی در بازار ملک اشاره کرد و گفت: این مالیات همچون خیلی از کشورها که اخذ آن در آنها رایج است می تواند جلوی سفته بازی های ملکی را بگیرد و بازار مسکن را برای خرید و مصرف اقشار هدف آرام کند.
پورابراهیمی همچنین خواستار افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن شد و گفت: لازم است با توجه به افزایش قابل توجه هزینه ساخت و ساز، سقف تسهیلات ساخت مسکن افزایش پیدا کند تا پروژه هایی که در سال 97 ساخت آنها شروع شده، در سال آینده متوقف و نیمه کاره رها نشود.
این نماینده مجلس در عین حال تاکید کرد: برای کمک به بهبود نظام تامین مالی بخش مسکن می توان از ظرفیت شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشوری نیز بهره برد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000