سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات وزارت راه و شهرسازی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۹/۲۲
سر جمع اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در بودجه سال آینده حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که، وزارتخانه از فرصت های اعتباری تبصره ها، اوراق مشارکت و فاینانس ها به خوبی استفاده نکرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، صدیف بدری با اشاره به ورود کمیسیون عمران مجلس به بحث کارنامه سازمان برنامه و بودجه در سال 97 در تخصیص اعتبارات بخش حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و پروژه های عمرانی اظهار داشت: مطابق پیوست یک قانون بودجه سال 97، حدود 6 هزار و 245 میلیارد تومان مصوبه اعتبار وزارتخانه بوده است، اما متأسفانه از این میزان اعتبار، فقط حدود سه هزار و 700 میلیارد تومان تخصیص یافته است.
این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوارم در ماه های پایانی سال جاری، سازمان برنامه و بودجه اعتبارات باقی مانده را ابلاغ و تخصیص دهد، افزود: بر اساس گزارش های واصله از میزان اعتبار ابلاغی برای حوزه حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، حدود یک هزار و 300 میلیارد تومان به صورت نقدی تخصیص یافته و ما بقی به صورت اسناد خزانه بوده است.
بدری افزود: همچنین طبق تبصره های قانونی بودجه 97، فرصت های اعتباری به میزان 3 هزار و 390 میلیارد تومان ابلاغ شده و بیش از یک هزار میلیارد تومان نیز ردیف های متفرقه در بودجه وجود داشت، که آن ها نیز ابلاغ شده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: سر جمع اعتبارات وزارت راه و شهرسازی حدود 12 هزار میلیارد تومان بوده است که بر اساس گزارش، وزارتخانه از فرصت های اعتباری تبصره ها، اوراق مشارکت و فاینانس ها به خوبی استفاده نکرده است.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از برگزاری نشست مشترک این کمیسیون با نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: معاون رییس جمهور در این نشست توضیحات و گزارش کاملی از دلایل کسر بودجه حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و بخش های دیگر این وزارتخانه ارایه می کند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000