مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان:

بانک مسکن بخشودگی های جدید خود را اعلام کرد

مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان از بخشودگی های جدید مطالبات تسهیلات این بانک خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، علی اصغر نادری اظهار کرد: بر اساس تصویب‌ هیأت وزیران، بانک‌‌ها می‌توانند نسبت به بخشودگی سود تسهیلات غیر جاری (مازاد بر بخشودگی وجه التزام این تسهیلات) که اصل تسهیلات اعطایی آنها حداکثر یک میلیارد ریال باشد در چارچوب ضوابط ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام کنند.

نادری توضیح داد: بر همین اساس، در صورت بازپرداخت و تسویه اصل این تسهیلات به صورت یکجا و نقدی توسط متقاضی، سود تسهیلات اعم از سود قبل از سررسید و سود پس از سررسید در تعهد دولت بوده و توسط دولت تأمین می شود. در این راستا، بر اساس مصوبه هیات مدیره بانک مسکن مقرر شد ماده (2) تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 در فاز اول در سیستم‌های تسهیلات متمرکز (خوددریافت) و مشارکت مدنی ضمن تأکید بر کنترل و نظارت بهینه مدیریت‌های شعب مناطق و استان‌ها عملیاتی شود.

مدیر شعب استان خوزستان در خصوص اولویت های این طرح نیز گفت: تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از یک میلیارد ریال نبوده و حداکثر تا پایان سال 1395 به طبقات غیر جاری انتقال یافته باشد، مشمول این طرح می شود.

نادری ادامه داد: مطالبات تمامی پرونده‎هایی‌ که از سوی بانک بر روی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته است، مشروط بر اینکه مانده بدهی متقاضی بابت اصل تسهیلات بیش از 500 میلیون ریال نبوده و حداکثر تا پایان سال 1395 به طبقات غیر جاری انتقال یافته باشد و همچنین مطالبات تسهیلات‌گیرندگانی که حکم محکومیت آنها به دلیل عدم بازپرداخت اقساط قطعی شده و زندانی شده‌اند، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از یک میلیارد ریال نبوده و حداکثر تا پایان سال 1395 به طبقات غیر جاری انتقال یافته باشد، مشمول این طرح می شوند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000