در جلسه بین شرکت عمران شهرهای جدید و هبیتات انجام شد:

بررسی اجرای طرح شهرهای هوشمند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۹/۲۴
جلسه تبادل نظر شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد در خصوص اجرای طرح شهرهای هوشمند در چارچوب برنامه تدوین سیاست‌های شهری ایران برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در جلسه تبادل نظر شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد که با حضور اعضای هیأت مدیره شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید، بخش سیاست‌گذاری، تحقیق و توسعه دفتر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران، رییس دفتر هبیتات تهران و کارشناسان این دفتر برگزار شد، رییس واحد برنامه‌ریزی منطقه‌ای و کلانشهری بخش برنامه‌ریزی و طراحی شهری هبیتات و همچنین مشاور هبیتات در طرح سیاست‌های شهری به طرح مباحث مربوط پرداختند و موضوع پروژه شهرهای هوشمند در چارچوب این طرح کلان را مورد بررسی قرار دادند.

پس از تبادل نظر طرفین درخصوص امکان‌پذیری اجرای ایده شهرهای جدید هوشمند در ایران، بازدید از شهر جدید پرند به منظور ارزیابی و انتخاب شهر پایلوت نیز صورت پذیرفت.

گفتنی است برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) برای زندگی شهری بهتر تلاش می‌کند و رسالت هبیتات ترویج و ارتقاء توسعۀ اجتماعی و زیست‌محیطی اسکان بشر و دست‌یابی به هدف مسکن درخور برای عموم است.

هبیتات می‌کوشد تا با پیشگامی در فرآیند شهری‌شدن و ترویج تغییر سیاست‌ها، روش‌ها و نگرش‌های مقابله با نیازهای توسعۀ شهری، رشد شهرها و مناطق روستایی را به فرصتی برای توسعه تبدیل کند؛ فرصتی فراگیر برای همۀ شهروندان.

دفتر هبیتات در ایران در سال ۱۳۸۸ با تمرکز بر موضوع کاهش آثار خطرات و بلایای طبیعی و بر اساس موافقت‌نامه‌ای بین برنامه اسکان بشر ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000