رییس ستاد بازسازی استان کرمانشاه:

پایان ساخت بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی زلزله زده

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۹/۲۴
رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه ، از پایان عملیات ساخت ۲۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی تخریب شده ناشی از زلزله ۷.۳ دهم ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ در مناطق زلزله زده این استان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایرنا، رضا خواجه‌ای، رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه با اعلام این مطلب اظهار داشت: همچنین عملیات ساخت ۳۶ هزار واحد مسکونی دیگر برای زلزله‌زدگان هم اکنون از سوی ستادهای معین بازسازی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در حال انجام است.

وی اظهار داشت: عملیات تعمیر ۵۶ هزار واحد مسکونی آسیب دیده زلزله پارسال غرب کرمانشاه نیز در مناطق زلزله زده با اعطای تسهیلات به مالکان آن ها پایان یافته است.

رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته از سوی بنیاد مسکن و با تایید استانداری در جریان زلزله ۶.۴ ریشتری چهارم آذر ۹۷ روستای چم امام حسن قصرشیرین ، در مجموع چهار هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرستان های قصرشیرین ، گیلانغرب و سرپل ذهاب آسیب دید که از این تعداد ۶۰۰ واحد تخریبی و سه هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری است.

وی ادامه داد: تعمیر و احداث این واحدهای مسکونی زلزله اخیر از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان های قصرشیرین ، گیلانغرب و سرپل ذهاب انجام می شود.

رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در ادامه گفت: هر واحد مسکونی آسیب دیده در زلزله اخیر غرب کرمانشاه از سوی کارشناسان بنیاد مسکن تخریبی ارزیابی شود کمک می‌کنیم که برای پرداخت تسهیلات بازسازی به بانک معرفی و خدمات لازم به وی ارایه شود.

این مسوول گفت: ارایه خدمات به واحدهای تعمیری خسارت دیده در زلزله ۶.۴ ریشتری پس از تخصیص اعتبار انجام می شود که منتظر ابلاغ و تخصیص اعتبار پیش بینی شده از سوی دولت هستیم و به محض تخصیص اعتبار ارایه خدمات به مردم زلزله زده انجام می شود.

وی ادامه داد: تمام واحدهای تعمیری که در زلزله ۶.۴ ریشتری آسیب دیدند و نیاز به تعمیر اساسی دارند باید تعمیراتشان انجام شود و کارشناسی این واحدها پس از ابلاغ و تخصیص اعتبار انجام خواهد شد.
در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ تلفات جانی نداشتیم ولی ۷۷۱ نفر دچار جراحت سطحی شدند.

بر اثر این زمین لرزه ۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق غربی استان کرمانشاه تخریب و سه هزار و ۵۰۰ واحد هم نیاز به تعمیر پیدا کردند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته نیز در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000