عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

لزوم هدایت نقدینگی برای تسریع در بازآفرینی شهرها

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۹/۲۷
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تزریق و هدایت نقدینگی برای طرح بازآفرینی شهری، گفت: استان ها نیز باید در زمینه تسریع در اجرای این طرح چابک تر عمل کنند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، فرج الله رجبی، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در کشور گفت: یکی از دلایل و مولفه‌های اصلی دولت برای اجرای طرح بازآفرینی شهری، استحکام بخشی به ساختمان‌ها، ایمنی شهرها و مراقبت مردم در مقابل حوادث غیرمترقبه است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استراتژی دولت باید در عرصه اجرای طرح بازآفرینی شهری به صورتی باشد، که سرمایه در گردش و نقدینگی جامعه به سمت تولید ساختمان و نوسازی بافت فرسوده هدایت شود.
وی گفت: در بحث اجرای طرح بازآفرینی شهری، شهرداری شهرها نیز وظایفی را بر عهده بگیرند و در این عرصه باید از ظرفیت شهرداری ها استفاده شود، از طرف دیگر به نظر من در شرایط کنونی ستاد مرکزی و ستاد استانی طرح بازآفرینی شهری باید چابک تر و کوچک تر شود تا بتوانیم راحت تر به اهداف دست پیدا کنیم.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: خوشبختانه اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز برنامه ویژه ای برای اجرای طرح بازآفرینی شهری دارد و امیدوارم در آینده ای نزدیک این طرح به مراحل قابل قبولی برسد.
وی افزود: اجرای طرح های نوسازی بافت های فرسوده و اجرای طرح بازآفرینی شهری از منظر اشتغال زایی نیز دارای اهمیت است، به طوری که اجرای این طرح جمع کثیری از شاغلان صنعت ساختمان سازی را به کار می گیرد.
رجبی تصریح کرد: همچنین طرح بازآفرینی شهری موجب رونق گرفتن صنعت محصولات و مواد اولیه صنعت ساخت و ساز نیز می شود، به طوری که با اجرای طرح، پیمانکاران برای ساخت خانه های فرسوده به میزان بالایی فولاد، سیمان و مصالح ساختمانی نیاز دارند که این حوزه نیز اشتغال غیرمستقیمی را ایجاد خواهد کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: به اعتقاد من بازآفرینی شهری باید به گونه ای باشد که در گام های نخست دولت باید اعتبارات لازم را برای نوسازی بافت های فرسوده اختصاص دهد، اما قطعا در گام های بعدی خود مردم در این حوزه سرمایه گذاری خواهند کرد.
وی، با اشاره به عدم همکاری برخی دستگاه ها در واگذاری اراضی مجاور بافت های فرسوده، تصریح کرد: متأسفانه در شرایط کنونی دستگاه ها نسبت به محورهای اجرای طرح توجیه نیستند، اما می توان زمینه های لازم برای جذب آن ها را نیز فراهم کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000