با حضور مسوولان اقتصادی کشور

مجمع عمومی بانک مسکن برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن به منظور بررسی صورت مالی و عملکرد بانک مسکن در سال ۱۳۹۶ برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا ، مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی، نمایندگان سایر وزارت خانه های مربوط، اعضای مجمع، نماینده سازمان حسابرسی و بازرس قانونی بانک و اعضای هیات مدیره بانک در روز پنج شنبه 29 آذر ماه سال جاری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، گزارش جامعی از عملکرد و دستاوردهای بانک مسکن در سال 1396 ارائه و برنامه های راهبردی این بانک را برای سال 1397 تشریح کرد. رحیمی انارکی با بیان این که بانک مسکن در آستانه 80 سالگی فعالیت خود قرار دارد، تاکید کرد: عملکرد 8 دهه ای این بانک نشان می دهد که عموم جامعه، از عملکرد آن رضایت داشته اند و این بانک را به خوشنامی می شناسند.
او در ادامه این جلسه به برنامه های عملیاتی سال 1396 و دستاوردهای آن اشاره کرد و برنامه های سال 1397 را با رویکرد افزایش بهره وری برای حاضرین تشریح کرد. مدیر عامل بانک مسکن در انتهای صحبت های خود پیشنهادات هیات مدیره را در 5 بخش به اعضای مجمع ارائه کرد.
در ادامه این جلسه، عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکتی های دولتی وزیر اقتصاد، به عنوان رییس مجمع، نکاتی را تشریح کرد. به گفته او، بانک مسکن به عنوان یک بانک توسعه ای و تخصصی الزامات خاصی دارد، و باید منابع مورد نیاز این بانک از محل منابع کم هزینه تامین شود. معمارنژاد با تاکید بر این موضوع که باید تفکیکی میان بانک های توسعه ای و تجاری ایجاد شود، گفت: این موضوع در لوایح دوقلوی بانکی دولت، با جزییات مورد بررسی قرار گرفته است.
او در ادامه بر ضرورت افزایش نسبت کفایت سرمایه، به منظور افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک مسکن تاکید کرد و گفت: لازم است که به منظور افزایش این نسبت، از ایجاد تعهدات جدید برای بانک مسکن جلوگیری شود.
معمارنژاد پس از ارائه برنامه های راهبردی بانک مسکن، تاکید کرد که باید این برنامه متناسب با اهداف بانک، اولویت بندی شود.
دکتر بزرگ اصل، به عنوان عضو هیات عامل سازمان حسابرسی، گزارش این سازمان در خصوص عملکرد بانک مسکن را قرائت کرد که با توضیحات تکمیلی مدیرعامل بانک مسکن همراه شد. پایگاه خبری بانک مسکن گزارش تکمیلی این جلسه را منتشر خواهد کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000