قدردانی همتی از کاهش اضافه برداشت بانک‌ها

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۱۰/۰۵
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به برنامه های این بانک برای مدیریت اضافه برداشت بانک ها، از مدیران عامل بانک ها برای کاهش اضافه برداشت بانک ها نسبت به پنج ماه پیش، قدردانی کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در جلسه دوره‌ای رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مدیران عامل نظام بانکی با اشاره به برنامه‌های بانک مرکزی برای مدیریت اضافه برداشت بانک‌ها و همراهی و اهتمام مدیران‌ عامل بانک ها در این رابطه که باعث کاهش اضافه‌ برداشت نسبت به پنج ماه پیش شده است، قدردانی کرد.

رییس شورای پول و اعتبار تدابیر بانک مرکزی برای اصلاح نظام سود بانکی به منظور تامین منافع سپرده‌گذاران بانک‌ها و نیز حفظ قوام ساختار مالی بانک‌ها را تشریح و اهتمام نظام بانکی در رعایت سیاست‌های پولی بانک مرکزی را ستود و بر نظارت، بیشتر مدیران نظام بانکی برای رعایت مقررات تاکید کرد.

همتی در ادامه به سفر رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه به ترکیه اشاره کرد و گفت: سفر ترکیه سفر خوبی بود و ترک‌ها آمادگی کامل برای همکاری گسترده اعلام کرده‌اند. هدفی که برای گسترش تجارت بین دو کشور تعیین شده است و منابع خوبی که در ترکیه داریم، فرصت خوبی را برای رونق تجارت فی‌مابین فراهم می‌کند.

وی افزود: بر اساس گزارشی که تا این تاریخ اعلام شده است بخشی از توافق در حال شروع مراحل اجرایی است. همتی در خصوص کالاها و نیازهای اساسی گفت: به نحو مناسبی مبادلات از طریق چین و هند و سایر مبادی انجام می‌شود و به تدریج گسترش می‌یابد.

رییس‌کل بانک مرکزی در ادامه ضمن اشاره به اقتضائات فصلی پایان سال میلادی و تسویه‌های شرکت‌های تجاری از تصمیمات اخیر بانک برای تامین منابع لازم برای حمایت از صرافی‌ها در تامین نیازهای مرتبط با پایان سال خبر داد که می‌تواند آثار فصلی مرتبط با این مقطع از سال را پوشش دهد.

همتی در این جلسه ضمن تسلیت ارتحال حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به بیان اوصاف و نقش ایشان در مسوولیت‌هایی که طی مقاطع مختلف در نظام اسلامی داشته‌اند، اشاره و برای او آرزوی علو درجات کردند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000