ساخت مسکن امید در استان ایلام در حوزه بازآفرینی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۰/۱۲
مدیرکل راه و شهرسازی استان با شهردار ایلام و اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص مباحث مربوط به بازآفرینی تشکیل جلسه دادند و بر همکاری‌های همه جانبه در این زمینه تاکید شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل راه و شهرسازی استان با شهردار ایلام و اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص مباحث مربوط به بازآفرینی تشکیل جلسه دادند و در این جلسه بر همکاری‌های همه جانبه در این زمینه تاکید شد.

در این جلسه تصمیمات مهمی در خصوص احیاء بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی، واگذاری زمین‌ با کاربری فضای سبز به شهرداری جهت ایجاد پارک محله‌ها، احیاء کاخ موزه فلاحتی و فرهنگسرای ارغوان شهر ایلام، جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی با همکاری یگان حفاظت از ارضی اداره کل راه و شهرسازی با پلیس ساختمان شهرداری ایلام، تأمین قیر از طرف راه وشهرسازی برای شهرداری جهت آسفالت معابر شهری و پیگیری طرح‌های جامع و تفضیلی شهر ایلام .... اتخاذ شد.

علی اصغر کاظمی، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با تاکید بر اینکه این اداره کل آمادگی دارد تا جهت رفاه مردم شهر خدمات مناسبی ارایه دهد، خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام هیچ محدودیتی برای واگذاری زمین‌ با کاربری فضای سبز به شهرداری جهت ایجاد پارک و فضای سبز ندارد و از درخواست این مجموعه استقبال می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به بودجه تخصیص داده شده به این استان در حوزه بازآفرینی گفت: سهم دولت برای ارایه تسهیلات در حوزه بازآفرینی در استان ایلام ۴۶ میلیارد تومان است که اولویت نخست ما اتمام طرح‌هایی است که اکثر آنها پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد داشته و مابقی در بحث مسکن امید هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به تعامل مناسب اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در بحث اقدام جامع مشترک با دیگر ارگان‌ها از جمله شهرداری‌های استان، تصریح کرد: تعامل بسیار بالا و خوبی با شهرداری‌های استان از جمله شهرداری ایلام وجود دارد. در جلسه‌ای که برگزار کردیم سهم مشترک مشخص شده و به زودی برنامه اقدام مشترک خودمان را به همه ارگان‌ها اعلام می‌کنیم.

وی افزود: تعامل خوبی در این باره در استان وجود دارد و با این هماهنگی‌ها و نیز با همراهی دیگر ارگان‌ها به نظر می‌رسد می‌توانیم شاهد اقدام مناسبی در حوزه بازآفرینی در استان ایلام باشیم.

کاظمی در مورد بحث مسکن امید در حوزه بازآفرینی با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده در این زمینه در استان ایلام، گفت: بابت بحث مسکن امید اقدامات لازم انجام شده تا در همه شهرهای استان اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی در جلسه مشترکی که با معاون عمرانی استانداری داشتیم به راه و شهرسازی استان ایلام منتقل شود.

وی ادامه داد: این زمین‌ها سهم آورده دولت در بحث مسکن امید خواهد بود و برنامه ما در بحث مسکن امید در حوزه بازآفرینی در سال ۹۷ تعداد ۲۳۱۳ واحد است که بعد از ارایه زمین‌ها جلساتی را با انبوه سازان برگزار خواهیم کرد. طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این تعداد طی دو سال آینده بنا داریم اتمام و به متقاضیان تحویل داده شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000