اطلاعیه برای مشتریان بورسی بانک مسکن منتشر شد

تمدید مهلت ثبت نام در سامانه «سجام»

با تمدید مهلت ثبت‌نام در «سجام» فرصت دوباره برای مراجعه سه گروه از مشتریان بانک مسکن به منظور طی فرایند ثبت نام در سامانه ارایه کننده خدمات بورسی این بانک فراهم شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات مشتریان فعال در بازار سرمایه (سجام) توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار سرمایه اعم از فعالان بازار اوراق بهادار و بورس های کالا موظف شده اند نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کنند تا امکان مراودات مالی در بازار سرمایه را داشته باشند. ثبت نام در این سامانه جایگزین همیشگی ارایه تمام مدارک هویتی در زمان معامله در بازار سرمایه خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) مهلت ثبت نام برای سرمایه گذاران و فعالان بازار سرمایه در سامانه «سجام» که پیش از این 4 دی ماه اعلام شده بود، تمدید شده است و فعلا با وجود اتمام مهلت از پیش تعیین شده، هیچ گونه محدودیتی از روز سه شنبه، چهارم دی ماه 1397 برای فعالیت در بازارها و دریافت خدمات اعمال نمی شود؛ ضمن اینکه به زودی ضرب‌الاجل جدید برای ثبت نام در سامانه سجام، متعاقبا توسط سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام خواهد شد.
به این ترتیب در حال حاضر امکان ثبت نام مشتریان بانک مسکن که مشمول این الزام هستند در سامانه سجام با توجه به ایجاد لینک ثبت نام سامانه در دسترسی‌های شعب میسر است. با این وجود مشتریان بانک مسکن لازم است مطلع باشند که به دلیل بروز اختلال در سامانه سجام که از حوزه اختیار و اقدام بانک خارج است، بعضاً به دلیل ترافیک خط و تعدد مراجعه متقاضیان به سایت، فرایند ثبت نام در برخی ساعات روز با کندی انجام می شود که این موضوع همان‌گونه که اشاره شد ارتباطی با امکانات بانک ندارد و در زمان ترافیک سنگین مراجعه، همه متقاضیان ثبت نام به هر طریق که اقدام کنند، با آن مواجه هستند.
از آنجا که مراحل و آیتم های مورد نیاز به منظور ثبت نام در سامانه سجام با توجه به مصوبات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار پیش‌بینی و توسط شرکت مجری طرح، اجرایی شده است، مسوولیت تهیه و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سامانه، با مشمولان طرح مذکور یعنی کسانی است که به هر ترتیب در بازار سرمایه حضور دارند.
بر اساس پیگیری های به عمل آمده، در حال حاضر احراز هویت ثبت نام کنندگان سامانه سجام در دفاتر منتخب پیشخوان دولت به عمل می‌آید و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز به منظور جلوگیری از ازدحام مراجعان، اعلام کرده که با ارسال پیامک، زمان مراجعه و احراز هویت متقاضیان را به آنها اعلام خواهد کرد. در عین حال بانک مسکن در صدد پیگیری و مکاتبه با مراجع ذیربط جهت پیشنهاد انجام مراحل احراز هویت متقاضیان در تمام شعب دفاتر پیشخوان در سراسر کشور است تا فرایند ثبت نام در سامانه مذکور تسریع شود.
بر اساس این گزارش، واحد پشتیبانی سامانه سجام به شماره «64641-021» آماده پاسخگویی و پیگیری مشکلات احتمالی در فرایند ثبت نام در این سامانه است.
به گزارش هیبنا، سه گروه از مشتریان بانک مسکن از جمله کسانی که در حساب‌های ممتاز سپرده‌گذاری کرده و اوراق تسه دریافت می‌کنند ناگزیر هستند آنها را از طریق فرابورس مبادله کنند، تسهیلات گیرندگان از محل اوراق مسکن که قصد خرید اوراق دارند و نیز صاحبان واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری ره‌آورد آباد مسکن که توسط شرکت کارگزاری بانک مسکن مدیریت می‌شود نیز مشمول الزام به ثبت نام در سجام هستند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000