کارنامه ۹ ماهه تسهیلات حمایتی بانک مسکن

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پرداخت ۱۱۰ هزار و ۱۶۱ فقره تسهیلات حمایتی در نه ماهه ابتدایی سال جاری به متقاضیان سراسر کشور خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، ندا کسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با اشاره به فعالیت بانک مسکن در پرداخت تسهیلات حمایتی به متقاضیان سراسر کشور عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه مجموعا 110 هزار و 161 فقره تسهیلات حمایتی در پنج گروه مختلف به ارزش 2 هزار و 347 میلیارد و 113 میلیون و 63 هزار تومان از سوی بانک مسکن به متقاضیان سراسر کشور اعطا شد.
وی با بیان اینکه بخش مهمی از تسهیلات حمایتی پرداخت شده به بخش بافت های ناکارآمد شهری، حوادث غیرمترقبه و همچنین تسهیلات قرض الحسنه همچون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج مربوط می شود، عنوان کرد: با توجه به اهمیت احیا و بازآفرینی بافت های ناکارآمد شهری و توجه دولت به این بخش، بانک مسکن طی سه فصل ابتدایی سال جاری 9 هزار و 440 فقره تسهیلات ویژه بافت های ناکارآمد شهری پرداخت کرده است. بیشترین سهم از تسهیلات پرداخت شده در این بخش، معادل 7 هزار و 389 فقره تسهیلات به فروش اقساطی سهم الشرکه بافت فرسوده شهری برای واحدهای مسکونی خارج از طرح مسکن مهر مربوط می شود.
به گفته کرمانشاهی تسهیلات پرداخت شده برای بازآفرینی بافت های ناکارآمد شهری ارزشی بالغ بر 691 میلیارد و 452 میلیون و 785 هزار تومان داشته است.
وی اضافه کرد: در نه ماه مورد بررسی رقمی معادل 333 میلیارد و 302 میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی (تسهیلات نوسازی) برای واحدهای مسکونی واقع در محدوده بافت فرسوده خارج از طرح مسکن مهر نیز پرداخت شده است.
رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه در بازه زمانی مذکور 21 هزار و 185 فقره تسهیلات حوادث غیرمترقبه نیز از سوی بانک مسکن اعطا شده است، گفت: ارزش ریالی تسهیلات پرداخت شده برای واحدهای مسکونی آسیب دیده در حوادث غیرمترقبه معادل 369 میلیارد و 553 میلیون و 233 هزار و 500 تومان بوده است.
وی در عین حال افزود: بانک مسکن از ابتدای سال 97 تا پایان آذر 59 هزار و 678 فقره تسهیلات قرض الحسنه نیز به متقاضیان سراسر کشور پرداخت کرده است.
کرمانشاهی تصریح کرد: مجموع تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده در نه ماهه ابتدایی سال جاری، ارزشی بالغ بر 789 میلیارد و 116 میلیون و 582 هزار تومان داشته است. در این بخش بانک مسکن برای پاسخ دهی به تقاضای زوجین سراسر کشور جهت اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز، 32 هزار و 337 فقره تسهیلات پرداخت کرده است.
وی به تسهیلات پرداخت شده برای تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی نیز اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز طی نه ماهه ابتدایی امسال مجموعا 16 هزار و 928 فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000