یک عضو کمیسیون عمران تاکید کرد:

لزوم حمایت بخش خصوصی برای تکمیل مسکن مهر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۰/۱۸
افتخاری گفت: اکتفا کردن به اعتبارات مندرج در بودجه برای تعیین تکلیف این پروژه‌ها کارساز نیست و بخش خصوصی باید به کمک منابع دولتی بیاید.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمدمهدی افتخاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نیاز 11 هزار میلیاردی وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه های مسکن مهر در کل کشور، گفت: وزارت راه و شهرسازی به دنبال تکمیل و افتتاح کامل پروژه مسکن مهر تا پایان سال 98 است، البته تحقق این مسئله نیازمند عوامل و ابزارهایی است که باید در دسترس قرار گیرد.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از برنامه ها برای سرعت بخشیدن به فرآیند تکمیل پروژه مسکن مهر ، افزایش سقف تسهیلات بانکی است تا از این طریق، متقاضیان بتوانند به تعهدات مالی خود پاسخ بدهند.
وی با تاکید بر لزوم ورود بخش خصوصی و استفاده از این ظرفیت برای تکمیل پروژه های مسکن مهر ، افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم و ضروری واگذاری پروژه های مسکن مهر به بخش خصوصی است که در این حوزه نیز باید تلاش های بیشتری صورت گیرد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی پروژه مسکن مهر درگیر مشکلات عدیده و بسیاری است، افزود: نبود زیرساخت های عمرانی و رفاهی از مهم ترین این مشکلات هستند که در این زمینه نگاه ویژه باید صورت گیرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: مسئولان وزارت راه اعلام کرده اند که تا پایان سال 98 پرونده پروژه مسکن مهر بسته می شود که برای تکمیل این پروژه ها اقدامات مکمل نیز باید در دستور کار باشد.
وی تصریح کرد: البته در بودجه،اعتبارات خوبی برای تکمیل پروژه مسکن مهر در نظر گرفته شده است، اما نباید صرفا به منابع دولتی بسنده کرد. اکتفا کردن به اعتبارات مندرج در بودجه برای تعیین تکلیف این پروژه‌ها کارساز نیست و مسکن مهر با اختصاص اعتبارات دولتی در قالب بودجه سال 98 به اتمام نمی رسد بلکه بخش خصوصی نیز باید وارد شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من کلید باز شدن قفل مسکن مهر در دستان بخش خصوصی است و ورود بخش خصوصی برای تکمیل بخش های باقی مانده این پروژه ضروری است، از این رو امیدوارم دولت در ماه های آتی از این ظرفیت برای تعیین تکلیف موضوعات استفاده کند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000