مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن خبر داد:

تعیین تکلیف بیش از ۸۱ درصد واحدهای مسکن مهر

ایزدی عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تاکنون بالغ بر ۸۱ درصد واحدهای مسکن مهر معادل یک میلیون ۹۲۲ هزار و ۶۲۸ واحد تعیین تکلیف شده ، به مرحله فروش اقساطی رسیده و کارت قسط خود را دریافت کرده اند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مسعود ایزدی، مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت با اشاره به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر تکمیل وتحویل تمامی واحدهای مسکونی پیش بینی شده در قالب طرح مسکن مهر تاپایان دولت دوازدهم، اظهار کرد: براین اساس مدیر عامل بانک مسکن نیز برشتاب پرداخت تسهیلات مسکن مهر تاکید ویژه ای داشته است. از این روقرار است تا پایان پرونده طرح مسکن مهر ، بانک مسکن به همراه دولت از این طرح حمایت مالی ویژه ای انجام دهد. در این میان عملکرد اصلی بانک مسکن به عنوان تنها بانک فعال در پرداخت تسهیلات به پرونده مسکن مهر ،علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان این طرح، فروش اقساطی نیزاست. به این معنا که واحدهای مسکونی که در قالب این طرح کار ساخت و ساز آنها تمام و تکمیل می شود و به آنها اجازه افتتاح و بهره برداری داده می شودپیش از بهره برداری از واحد مسکونی باید عملیات فروش اقساطی توسط بانک مسکن انجام شود تا امکان پرداخت منظم و به موقع تسهیلات فراهم شود.

وی به کارنامه تسهیلات بانکی پرداخت شده به طرح مسکن مهر از ابتدا تاکنون از سوی بانک مسکن اشاره کرد و افزود: مجموع قراردادهای منعقده بابت پرداخت تسهیلات به پروژه های مسکن مهر 2 میلیون و 365 هزار و 773 فقره است. از این تعداد تاکنون یک میلیون و 922 هزار و 628 واحد به مرحله فروش اقساطی رسیده وتعیین تکلیف شده اند و 443 هزار و 145 واحد باقی مانده اند.

وی ادامه داد: از مجموع 443 هزار و 145 واحد باقی مانده این طرح، 203 هزار و 7 واحد در حال ساخت و 240 هزار و 138 واحد مسکونی به دلیل پاره ای از مشکلات غیرفعال باقی مانده اند.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت تاکید کرد: واحدهای غیرفعال و مشکل دار این پروژه از لحاظ «پرداخت تسهیلات» هیچ گونه مشکلی ندارند بلکه دلایل بلاتکلیفی پروژه های مشکل دار طرح مسکن به سایر حوزه ها مربوط می شود.

ایزدی به دلایل ده گانه بلاتکلیفی 240 هزار و 138 واحد مسکونی مشکل دار در طرح مسکن مهر اشاره کرد وگفت: عدم اجرای زیرساخت و انشعابات، تحویل واحدهای قبل از فروش اقساطی، عدم مراجعه خریداران، پروژه های تکمیل شده فاقد متقاضی و همچنین پروژه های راکد فاقد متقاضی از جمله عواملی هستند که بیشترین سهم در بلاتکلیفی واحدهای باقی مانده این پروژه را داشته اند.

به گفته وی بالغ بر 41 هزار واحد مسکن مهر به دلیل عدم اجرای انشعابات و زیرساخت ها، 26 هزار و 774 واحد به دلیل عدم مراجعه خریداران و 43 هزار واحد نیز به دلیل پیشرفت فیزیکی کمتر از 30 درصد بلاتکلیف باقی مانده اند.

وی در عین حال به سایر دلایل بلاتکلیفی پروژه ها اشاره کرد و افزود: خلع ید پیمانکار پروژه، عدم انجام محوطه سازی و سایر موارد روبنایی، پروژه های راکد و فاقد فعالیت در شش ماه گذشته و سایر موارد بلاتکلیفی از دیگر دلایلی است که منجر به غیرفعال شدن پروژه های مسکن مهر شده اند.

وی در پایان تاکید کرد: با رفع مشکلات پروژه ها، بانک مسکن همچون روال سابق پرداخت تسهیلات مسکن مهر را با شتاب ویژه ای تکمیل می کند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000