وزیر راه و شهرسازی در نمایشگاه"مسکن,شهرسازی و بازآفرینی شهری" اعلام کرد

استقبال ۹۲ شرکت برای سرمایه گذاری در بافت فرسوده

وزیر راه و شهرسازی در نمایشگاه"مسکن,شهرسازی و بازآفرینی شهری" از استقبال ۹۲ شرکت برای مشارکت در طرح بازآفرینی شهری به منظور نوسازی محله محور در کشور خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن_هیبنا,محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر گفت:مطابق با برنامه ریزی های به عمل آمده طرح ملی بازآفرینی شهری در سه سطح و سه روش مختلف انجام خواهد شد.
وی توضیح داد:در سطح اول از مالکان واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده برای مشارکت در برنامه ملی بازآفرینی شهری دعوت بعمل می آید تا با نوسازی واحدهای مسکونی خود استفاده از تسهیلات و مشوق های در نظر گرفته شده ضمن افزایش کیفیت و ارتقای سطح سکونت خود در نوسازی محله محور سهیم شوند.
اسلامی ادامه داد:در وهله دوم همچنین از سرمایه گذاران و توسعه گران بخش خصوصی که در محدوده های هدف نوسازی زمین در اختیار دارند دعوت به همکاری می شود و تسهیلات و مشوق های نوسازی نیز به آنها ارایه خواهد شد.
وی همچنین واگذاری اراضی دولتی به منظور پیشبرد طرح بازآفرینی شهری را سطح سوم فاز عملیاتی این برنامه ملی عنوان کرد و گفت:واحدهای مسکونی که در این اراضی احداث خواهد شد با اولویت خانه اولی ها واگذار می شود.

اسلامی با بیان اینکه برنامه بازآفرینی شهری به همه استانداران ابلاغ شده است گفت:در نمایشگاه مسکن,شهرسازی و بازآفرینی شهری همه استانها طرح ها و برنامه های خود به منظور اجرای این برنامه ملی را ارایه کرده اند.
وی با بیان اینکه در ۲۱ شهر جدید کشور برنامه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط در دست اجراست گفت:این طرح با مشارکت بخش خصوصی در شهرهای جدید کشور انجام خواهد شد و در برخی شهرها از جمله شهر جدید پرند آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی احداث واحدهای ویلایی با هدف بهره مندی علاقه مندان سکونت در این واحدها در فضاهای باز شهری شهرهای جدید را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد و گفت:در این طرح متقاضیان از هوای مطلوب,فضای باز شهری,سکونت در واحدهای مسکونی ویلایی و غیر آپارتمانی با سطح قیمت مناسب برخوردار خواهند شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000