وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد:

طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی در مراحل نهایی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۰/۲۳
وزیر راه و شهرسازی از قرار گرفتن فرآیند طراحی کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای فروش غیرنقدی مصالح وتجهیزات ساختمانی در مراحل نهایی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،محمد اسلامی،وزیر راه وشهرسازی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «مسکن،شهرسازی و بازآفرینی شهری» در جمع خبرنگاران اعلام کرد:این طرح که قرار است با همکاری بانک مسکن اجرا شود هم‌اکنون در مراحل نهایی قرار گرفته است که به محض نهایی شدن برای حمایت از ساخت و سازهای متناسب با الگوی غالب تقاضا در بازار مسکن اجرایی خواهد شد.

وی مزیت این طرح را کاهش قیمت تمام شده مسکن از طریق کنترل هزینه‌های ساخت و ساز در عین استفاده از مصالح با سطح کیفی مطلوب برای سازندگان و انبوه‌سازان اعلام کرد و گفت:این طرح به گونه ای طراحی شده است که از طریق کاهش هزینه ساخت از محل تامین مصالح ساختمانی،ضمن حفظ کیفیت ساخت وسازها،تحولات قیمتی بازار مسکن نیز کنترل شود وحاشیه سود مورد انتظار سازندگان نه از طریق افزایش قیمت فروش واحدهای مسکونی بلکه از طریق مدیریت و کاهش هزینه‌های ساخت تامین شود.

اسلامی درباره کارت اعتباری مصالح ساختمانی که قرار است برای انبوه‌سازان به اجرا دربیاید، اظهار کرد: کارت اعتباری مصالح ساختمانی، طرحی در حال مذاکره است و فرآیند مدیریتی را طی می‌کند؛ این طرح برای کنترل ورود نقدینگی به بازار طر احی شده و هدف آن کاهش قیمت تمام شده ساخت و ساز خواهد بودو برای سازندگان، مزایای سود متعارفی که از نظر تجاری انتظار دارند، لحاظ می‌شود.به گفته وی، سقف اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح تعیین نشده اما این سقف براساس مطالعات و تصمیمات اولیه به متراژ ساختمان بستگی دارد.

وی همچنین درباره زمان اتمام مسکن مهر گفت: هر جا مسکن مهر ی داریم که پرونده حقوقی و قضایی ندارد، عملیات اجرایی آن از توقف خارج شده وپیمانکاران کار خود را آغاز کرده‌اند، در این راستا مردم هم باید آورده‌های خود رابپردازند تا این واحدها هر چه سریعتر تکمیل شده وبه مرحله بهره‌برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: از ۵۰۰ هزار واحد باقی‌مانده مسکن مهر ، ۲۶۰ هزارواحد آن تکمیل شده و فقط انشعابات آنها مانده است ضمن اینکه برنامه احداث۴۰۰ هزار واحد مسکونی و ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر ، دو ساله است و درسال‌های ۹۸ و ۹۹ پیگیری می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره ۷۰۰۰ متقاضی دریافت واحد مسکن مهر پردیس که واحدی برای آنها وجود ندارد، توضیح داد: کسانی که برای دریافت مسکن مهر پردیس ثبت‌نام کرده‌اند، اگر زمان ثبت‌نامشان در مهلت مقرر وچارچوب زمانی تعیین شده بوده، شرکت مربوطه برای آنها واحد جدید در نظرمی‌گیرد اما برای متقاضیانی که پس از زمان مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، به جای پردیس، در پرند و هشتگرد به آنها واحد داده می‌شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000