گام مهم بانک مرکزی برای اصلاح نرخ سود سپرده‌ها

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۱۱/۰۱
رییس کانون بانک‌های خصوصی با اشاره به آغاز اجرای دستورالعمل محاسبه نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت به شکل ماه شمار گفت:بانک مرکزی با این اقدام مهم‌ترین گام برای اصلاح آرام نرخ سود سپرده‌ها را آغاز کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، کوروش پرویزیان درباره آغاز اجرای دستورالعمل بانک مرکزی در خصوص محاسبه نرخ سود سپرده های کوتاه مدت به شکل ماه شمار و تاثیر آن بر بازارهای مختلف گفت: یکی از مهم ترین اقدامات برای اصلاح نرخ سود سپرده ها تبدیل محاسبه نرخ سود سپرده های کوتاه مدت از روزشمار به ماه شمار بود و تمامی بانک ها موظف هستند که از امروز این اقدام را آغاز کنند.

مدیرعامل بانک پارسیان ادامه داد: بانک مرکزی تاکید کرده که هیچ بهانه ای از جمله آماده نبودن سیستم ها را برای عدم اجرای این دستورالعمل نمی پذیرد و تمامی بانک ها از امروز باید این موضوع را رعایت کنند.

رییس کانون بانک ها و موسسات خصوصی و غیردولتی درباره اینکه این مسئله تا چه اندازه بر بازار بین بانکی و کاهش هزینه بانک ها موثر است، اظهار داشت: البته اجرای این دستورالعمل باعث می شود تا تعادل بهتری در منابع بانک ها ایجاد شود و شرایط بازار را نسبت به گذشته بهتر خواهد کرد.

شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و شصت و دومین جلسه خود در روز بیستم آذرماه مصوب کرد که معیار پرداخت سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی از روزشمار به ماه‌شمار تغییر یابد؛ به گونه‌ای که حداقل مانده حساب در ماه مبنای محاسبه سود سپرده‌های مزبور باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000