رحیمی انارکی مطرح کرد:

ظرفیت ۳۰ هزار میلیاردی انتشار اوراق رهنی در بانک مسکن

مدیرعامل بانک مسکن خواستار رفع موانع انتشار اوراق رهنی شد و گفت:۳۰ هزار میلیار تومان از مطالبات بانک مسکن بابت تسهیلات اعطایی، قابلیت انتشار اوراق را دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، ابوالقاسم رحیمی انارکی که به اتفاق جمعی از مدیران ارشد بانک مسکن روز یکشنبه میزبان عباس معمارنژاد، معان امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی در بانک مسکن بود، وی با اعلام رشد 24 درصدی سپرده های نزد بانک مسکن به جز سپرده بانک ها در سال گذشته گفت: بانک مسکن به نرخ های اعلامی بانک مرکزی کاملا وفادار بوده و خارج از این نرخ ها سپرده جذب نمی کند.
وی در ادامه به برخی از اقدامات برجسته بانک مسکن در سال جاری نظیر کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق یکم، کاهش نرخ سود تسهیلات از محل اوراق و افزایش مدت بازپرداخت آن از ۱۲ به ۱۵ سال در بافت فرسوده، پرداخت تسهیلات بدون سپرده ۱۰ میلیونی به متقاضیان تسهیلات اوراق، ابلاغ طرح چاووش برای بخشودگی جرائم و اخذ موافقت بانک مرکزی برای افزایش بیش از دو برابری سقف تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: بانک مسکن امسال تفاهم نامه ای با سازمان ثبت احوال امضا کرد که به موجب آن اولین بانک کشور در خصوص استفاده از امکانات کارت هوشمند ملی است.
رحیمی انارکی با اشاره به همکاری بانک مسکن در پروژه‌های نوسازی بافت فرسوده در ۵ قطعه زمین در مناطق ۱۵، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ تهران، گفت: زمین توسط شهرداری تامین شده و بانک مسکن به عنوان توسعه‌گر در حوزه ساخت ورود خواهد کرد.
وی از اعطای تسهیلات به کارکنان ارتش و نیز افتتاح واحدهای مسکونی دو صندوق زمین و ساختمان از چهار صندوق تشکیل شده ذیل بانک مسکن را از دیگر اقدامات برجسته بانک مسکن عنوان کرد و ادامه داد: معرفی بانک مسکن به عنوان پایدارترین بانک در شبکه شتاب، دریافت نشان اهتمام عمل به مسوولیت اجتماعی و نیز دریافت نشان بانک پیشرو در زمینه بهره وری در ارزیابی نهمین دوره جایزه ملی بهره وری سال ۹۷ ، از افتخاراتی است که امسال کسب شده است.
رحیمی انارکی شناسایی و فروش اموال غیرمنقول مازاد، بهینه سازی و ارتقای بهره وری شعب، توسعه و ارتقای مرکز داده بحران و حمایت مالی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده را از برنامه‌های عملیاتی امسال برشمرد.
وی یادآور شد: بیش از ۳۰ درصد از پرتفوی بانک مسکن با رقمی بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان قابلیت انتشار اوراق رهنی و جذب منابع بیشتر به این ترتیب را دارد.
رحیمی انارکی به چند سرفصل مهم از برنامه عملیاتی سال آینده نیز اشاره کرد که شامل افزایش سرمایه ۵۰۰۰ میلیاردی بانک، انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق رهنی، راه‌اندازی سامانه جامع پیگیری وصول مطالبات، پیاده سازی رمز یکبار مصرف پویا به جای رمز دوم و انحلال ۵ درصد از شعب و جابه‌جایی ۲۰ درصد از شعب کم بازده است.
وی همچنین از برنامه‌ریزی برای تامین مالی ساخت ۲۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، شهرهای جدید و شهرهای اقماری کلانشهرها مشروط به تامین منابع مالی لازم خبر داد و گفت: افزایش سرمایه نقدی، انتشار اوراق رهنی و افزایش سرمایه غیرنقدی به بهای بالاتر که بتوان به پشتوانه آن اوراق منتشر کرد، از راه‌های تامین مالی در این بخش است.
به گزارش هیبنا، محمدعلی دهقان دهنوی، عضو هیات مدیره بانک مسکن نیز در این جلسه گزارشی از اجرای مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در بانک مسکن ارایه کرد و گفت: در راستای اجرای قانون مذکور از اول امسال تاکنون ۳۱ ملک مازاد به مبلغ ۴ میلیارد تومان فروخته شده است؛ ضمن اینکه ۱۵ ملک مازاد دیگر در شرف فروش است.

6008001/27/2019 4:17:25 PMhttps://www.hibna.ir/media/Image/2019/01/201901105399889473_Thum.jpgارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000