شهرهای جدید باید دارای زیرساختهای کامل سکونت باشند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۱/۱۱
وزیر راه و شهرسازی از انتقال واحدهای صنعتی آلاینده شهر جدید پردیس به خارج از این شهر خبرداد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم آغاز عملیات اجرایی توسعه زیرساختهای شهر جدید پردیس و مطالعات متروی تهران-پردیس گفت: وظیفه ما عمران و آبادانی کشور است و با توجه به گسترش شهرنشینی در شهر جدید پردیس این شهر نیاز به ارتقای کیفیت زندگی مردم دارد. شهرهای جدید باید دارای زیرساختهای کامل سکونت باشند.

وی افزود: در شهرهای جدید یکی از سرفصل های مهم توسعه، به زیرساختها به ویژه کسب و کار اختصاص دارد از همین رو اخیراً کار مطالعاتی قوی را برای ساماندهی واحدهای صنعتی پردیس انجام داده ایم تا واحدهای صنعتی غیرضروری و آلاینده محیط زیست به محیط های مجاز منتقل شوند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرارداد شرکت عمران شهرهای جدید با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای توسعه زیرساختها و متروی تهران - پردیس در ۲ قرارداد هزار میلیاردی به امضا می رسد، ادامه داد: در مجموع ارزش این دو قرارداد ۲ هزار میلیارد تومان است ضمن اینکه سربار جمعیتی جدید برای پردیس نباید تعریف شود.

اسلامی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از امروز مطالعات تکمیلی متروی تهران-پردیس به طول ۲۵ کیلومتر آغاز می شود تصریح کرد: زمان بندی اجرای متروی تهران-پردیس ۴۸ ماه و به صورت قرارداد مشارکتی با شرکت عمران شهرهای جدید خواهد بود که ظرف ۴ سال به ثمر می رسد.

وزیر راه و شهرسازی درباره جزییات کارت خرید مصالح ساختمانی و نقش آن در کاهش قیمت مسکن یادآور شد: اگر مصالح ساختمانی را خرید انبوه کنیم، می توانیم ۱۵ درصد در قیمت مصالح تخفیف بگیریم چرا که مصالح ساختمانی ۴۰ درصد قیمت تمام شده مسکن را به خود اختصاص می دهد و در نتیجه در قیمت نهایی مسکن تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی درباره علت گرانی مسکن گفت: علت این اتفاق، نابسامانی در بازار ارز بود و امیدواریم با کمک مردم و فعالان اقتصادی که در حال حاضر نیاز به تقاضای انبوه ارز نداریم و بسیاری از کالاها در داخل تولید می شود یا وجود دارد و همچنین با اجرای سیاست های بانک مرکزی، از هجوم به بازار ارز کاسته شده و بازار مسکن نیز ساماندهی شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000