قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای مسکن استان گیلان :

اتمام پروژه‌های مسکن مهر به بسیج همگانی نیاز دارد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۱/۱۴
وزارت راه و شهرسازی بدون کمک دستگاه‌های ذیربط و استانداری‌ها و بدون تشکیل یک بسیج همگانی برای رفع مشکلات، قادر به اتمام پروژه‌های مسکن مهر نیست.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به تأکیدات رییس‌ جمهور مبنی بر اتمام پروژه‌های مسکن مهر در پایان سال ۹۸ عنوان کرد: بر اساس تعهداتی که بر عهده این وزارت‌خانه گذاشته شده است سعی داریم با تجمیع همه منابع و ظرفیت‌های موجود زمینه اتمام این طرح‌ها را فراهم کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر انجام سفرهای استانی برای پیگیری روند ساخت پروژه‌های مسکن مهر کشور را برای رفع موانع موجود بسیار راهگشا اعلام کرد و ابراز داشت: بر اساس دستور وزارت راه و شهرسازی در خلال انجام این سفرها ضمن برطرف کردن معضلات، زمان‌بندی لازم برای اتمام طرح‌ها صورتجلسه می‌‌شود.

وی اجرای سریع پروژه‌های بدون معارض مسکن مهر در سراسر کشور را متذکر شد و خاطرنشان کرد: در مورد پروژه‌هایی که مشکلاتی در این حیطه دارند، هم با رییس مجلس و هم دستگاه‌های ذی‌ربط رایزنی‌هایی انجام شده تا موانع این‌ها نیز به موقع برطرف شوند.

اصغری مهرآبادی برنامه‌ریزی جدی و بسیج همگانی برای اتمام و تکمیل پروژه‌های مسکن مهر کشور را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: انتظار داریم شوراهای مسکن مهر در تمام استان‌ها به فوریت تشکیل شوند تا فرآیند بررسی و احصاء موانع موجود در مسیر اجرای پروژه‌های مسکن مهر تحقق پیدا کند.

وی تفویض اختیارات ویژه به شوراهای مسکن مهر برای رفع چالش‌های پروژه‌ها را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای اتمام پروژه‌های تعاونی وزارت راه و شهرسازی مساعدت‌های لازم را می‌کند اما برای طرح‌های خودمالکی این دسته از پروژه‌ها امکان تخصیص اعتبار از محل منابع عمومی وجود ندارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با ابراز امیدواری از تصویب اعتباراتی که برای این وزارتخانه در لایحه بودجه ۹۸ پیش‌بینی شده افزود: از شورای مسکن گیلان انتظار داریم تمامی مشکلات و اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر را به صورت دقیق برآورد کرده و به این دستگاه انتقال دهند.

وی بر لزوم فعال‌سازی حدود ۹۰۰ هزار پروژه مسکن مهر در کل کشور تأکید کرد و اظهار داشت:‌ طبق برآوردهای انجام شده در حال حاضر حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور نیازمند تکمیل امکانات زیرساختی هستند.

‌ مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز اظهار داشت: پروژه‌های مسکن مهر استان گیلان مشکلاتی در حوزه‌های مختلف دارند که البته زیاد جدی نیست و عمده مانع این طرح‌ها تنها کمبود منابع و اعتبارات مالی است.

استاندار گیلان با قدردانی از قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پروژه‌های مسکن مهر کشور تصریح کرد:‌ یکسری از مشکلات پروژه‌های مسکن مهر گیلان مربوط به مشکلات قضایی و برخی دیگر نیز به حوزه دستگاه‌های اجرایی خلاصه می‌شود که با هماهنگی و تعامل لازم قابل حل و فصل هستند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به لایحه بودجه سال ۹۸ و اعتباراتی که در آن برای تکمیل پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده اشاره کرد و ابراز داشت: امیدواریم با مساعدت نمایندگان مجلس طرح‌های مسکن مهر در لایحه ۹۸ در بخش تخصیص اعتبارات به جای تضعیف تقویت شوند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000