یافتن راهکار های دور زدن تحریم ها، وظیفه امروز بسیج است

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۱۱/۱۵
دکتردژپسند در دیدار با فرماندهان و روسای هیات های اندیشه ورزی مرکز بسیج وزارت اقتصاد، وظیفه امروز بسیج را پیدا کردن راهکارهای دور زدن تحریم ها عنوان کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، وزیر اقتصاد با بیان این مطلب گفت: کمک به دولت مستقر، کمک به کلیت نظام است و پیدا کردن راهکارهای حل مشکلات کنونی کشور، عین اخلاص و ایثار محسوب می شود.
وزیر اقتصاد امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظایف ذاتی بسیج خواند و گفت، تعبیر این فریضه، امروز به این شکل است که تمام چیزهایی که موجب دوام و بقای نظام می شود را ترویج و هر چه را به آن لطمه میزند، نهی کنیم.
دژپسند در ادامه با اشاره به تکالیف بسیج وزارت اقتصاد در برابر تحریم، اظهار داشت: دشمن به شکلی هدفمند، در پی مسدود کردن راه های ورود منابع مالی به کشور است و بسیج باید همه توان خود را برای یافتن راه های دور زدن تحریم ها و ورود منابع مالی به کشور بکار گیرد.
وی گفت: در شرایط امروز که مورد تحریم های ناجوانمردانه آمریکا قرار گرفته ایم، بسیج وزارت اقتصاد می تواند با هدف گذاری، برنامه ریزی و تلاش مضاعف در خصوص موضوعاتی چون، ورود ارز به کشور، ایجاد کانال مبادلات مالی، تامین منابع جدید مالی غیر از بانک ها و صندوق توسعه ملی و وضع بیمه های جدید برای حمایت از فعالان اقتصادی در برابر آسیب های احتمالی ناشی از تحریم، فعالیت کند.
بنا بر این گزارش، وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود، تواضع و فروتنی، دوری از مظاهر دنیا پرستی، عدم قدرت طلبی و دلبستگی به القاب را از ویژگی های بسیجی واقعی دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس، ایستادگی، اعتقاد، اخلاص و گذشت بسیجیان، موجبات جهش رزمندگان اسلام را در برابر دشمن فراهم کرد.
دژپسند با بیان اینکه، تبلور این ویژگی ها در شایسته گزینی محقق می شود، گفت: شایسته گزینی در جبهه بطور خودکار شکل گرفته بود و شایستگان، مسوولیت ها را به عهده گرفته و شهید باقری با آن نبوغ و استعداد بالا، نمونه مثال زدنی یک فرمانده شایسته بود.
وی با بیان اینکه حد فاصل سال های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴ یعنی سالهای اوج جنگ تحمیلی، نرخ رشد تورم، کاهنده و در برخی سنوات، حتی نرخ رشد اقتصادی دو رقمی داشتیم، افزود: این دستآوردها بخاطر حاکمیت روحیه بسیجی و سیاست های دولت وقت در مقابله با فرهنگ مصرف گرایی بود.
گفتنی است، در ابتدای این جلسه، علیرضا زمانی فرمانده مرکز بسیج وزارت اقتصاد با معرفی ساختار مرکز بسیج و هسته های اندیشه ورزی آن، آمادگی بسیج را بعنوان بازوی توانمند مسوولان ارشد وزارتخانه برای ایفای مطلوب وظایف تخصصی دستگاه اعلام داشت.
در ادامه، چند تن از روسای کمیته های بانکی، بیمه، بهبود فضای کسب و کار و . . . هیأت های اندیشه ورزی بسیج، گزارش مختصری از فعالیت های خود را برای استحضار وزیر اقتصاد، ارایه دادند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000