سهم استان مرکزی از طرح ملی بازآفرینی شهری احداث ۲۰۸۷ واحد مسکونی است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۱/۱۶
بر مبنای طرح ملی بازآفرینی شهری، احداث ۱۰۰هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار دارد که از این تعداد سهم استان مرکزی دو هزار و ۸۷ واحد است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد مرزبان با اشاره به اینکه موضوع بازآفرینی شهری بحث مهم کشور است، اظهار داشت: هدف از بازآفرینی شهری ارتقای کیفیت زندگی پایدار شهری است و در تلاش هستیم با برنامه ریزی مدون و کارشناسی هر ساله چند محله را بازآفرینی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با بیان اینکه امسال در اراک و ساوه چهار محله را هدف این طرح قرار دادیم، افزود: ۲۳ درصد از کل جمعیت اراک و ۱۹ درصد از کل جمعیت ساوه در سکونت گاه های غیررسمی زندگی می کنند.

مرزبان خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۳ محله در شهر اراک و ۱۷ محله نیز در ساوه برای این موضوع شناسایی شده اند و باید روز به روز وضعیت زندگی افرادی که در این محله ها زندگی می کنند رو به بهبود باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: به هر واحدی که در بافت فرسوده ساخته شود، ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۹ پروژه در بخش بازآفرینی شهری و ۴ پروژه مشارکتی که شاخص‌ترین آنها پروژه ۳۳۶ واحدی مسکن امید در باغ خلج اراک می باشد(پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد) در حال احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی ادامه داد: ۱۱ پروژه هم در زمینه زیربنایی و روبنایی و ۴ پروژه مطالعاتی در حال پیگیری است و ۷۵۰ مورد تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی در سال جاری برای بافت های فرسوده پرداخت شده است.

مرزبان در بخش دیگر سخنان خود در مورد پروژه های فعال راهسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۲ پروژه فعال در حوزه راه سازی استان در دست اجرا است، ۳۰ پروژه هم در وضعیت برگزاری مناقصه قرار دارد، ۱۵ پروژه هم در بخش ساختمان های دولتی و تاسیسات عمومی و ۱۹ پروژه هم در بخش بازآفرینی شهری فعال هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۴۰ پروژه اقدام مشترک با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد تومان به عنوان تسهیلات بافت فرسوده با دستگاه ها انجام شده که امیدواریم ظرف امسال و سال آینده کارهای آنها پایان یابد و به بهره‌برداری برسند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000