فرصتی استثنایی برای بدهکاران بانکی

حسن نوروزی مدیر شعب بانک مسکن استان اصفهان ، ضمن گرامیداشت ایام اله دهه مبارک فجر و چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به تشریح آیین نامه اجرایی تبصره ۳۵ پرداخت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، نوروزی مدیر شعب بانک مسکن استان اصفهان گفت: در راستای اجرای مفاد ماده 2 آیین نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 کل کشور بانک مسکن در فرصت تعیین شده، سود و کلیه وجه التزام های متعلقه به تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال را درصورت بازپرداخت و تسویه کامل اصل تسهیلات بطور کامل می بخشد.

وی بااشاره به اینکه اجرای این آیین نامه فرصتی ویژه و استثنایی برای بدهکاران بانکی است افزود : مشمولین این طرح؛ اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که از بانک مسکن تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال و یا کمتر از آن دریافت کرده اند که درصورت بازپرداخت مانده اصل تسهیلات توسط مشمولین بطور یک جا و نقدی، نسبت به بخشودگی سود تسهیلات در سقف سهمیه ابلاغی بانک مرکزی و وجه التزام، با رعایت اولویت هایی اقدام می شود.

نوروزی با تشریح اولویت های این طرح اظهارداشت : اولویت اول، تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی سررسید شده طی سال 95 و قبل از آن است که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از 100 میلیون تومان نباشد. اولویت دوم شامل، مطالبات تمامی پرونده‎هایی‌ است که از سوی بانک بر روی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته است، مشروط بر اینکه مانده بدهی متقاضی بابت اصل تسهیلات بیش از 50 میلیون تومان نباشد و اولویت سوم نیز مطالبات تسهیلات گیرندگانی است که به دلیل عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات ، زندانی شده و یا حکم جلب برای ایشان صادر شده است که باید با ابراز خرسندی اعلام کنم از بدو فعالیت بانک مسکن تا کنون در استان اصفهان، بحمدالله هیچگونه سابقه ای از اولویت سوم وجود ندارد.

مدیراصفهان تصریح کرد : بدهکاران مشمول تا پایان سال جاری فرصت دارند تا با مراجعه به شعب بانک مسکن سراسر استان اصفهان و تسویه یکجا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات خود در چارچوب ضوابط و اولویت های ابلاغی بانک مرکزی از مزیت بخشودگی سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه - که توسط دولت و بانک تامین خواهد شد - مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف 100 میلیون تومان بوده و حداکثر تا پایان سال 1395 به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد- برخوردار شوند.

حسن نوروزی مدیرشعب استان اصفهان در ادامه از تمدید طرح چاووش تا پایان بهمن ماه خبر داد و گفت : به مناسبت هشتادمین سالروز تأسیس بانک و با هدف رفاه حال مشتریان و تسهیلات گیرندگان طرح چاووش بانک مسکن تا پایان بهمن ماه با شرایط بهتر و ظرفیت بیشتر تمدید شده است.

وی تصریح کرد : طبق این طرح تسهیلات گیرندگان می توانند، در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیر جاری تسهیلات پرداختی اعم از مبادله ای، مشارکتی، قرض الحسنه و ... ، از بخشودگی کامل خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد (حسب مورد 6 تا 14 درصد) به نسبت واریزی بهره مند شوند.

نوروزی از تغییر نام مدیون بدون واریز درصد در مورد آن دسته از مشتریانی که فاقد مطالبات غیرجاری بوده و یا نسبت به واریز مطالبات غیرجاری خود بسته به شرایطی اقدام نمایند بعنوان دیگر مزیت طرح چاووش خبر داد و گفت : با توجه به گسترش چتر حمایتی بانک مسکن انتظار داریم تا تسهیلات گیرندگانی که دارای اقساط معوق بوده و مشمول این طرح ها می شوند با مراجعه به شعب بانک مسکن ، از این فرصت استثنایی و ویژه بهره مند شوند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000