تکمیل ۹۲ درصدی مسکن مهر تکلیف بنیاد مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تامین مصالح و احداث بنای ۵۲۸ هزار و ۸۱ واحد مسکن شهری و تکمیل ۹۲ درصدی مسکن مهر، تکلیف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان بخشی از فعالیت های آن بنیاد در طی ۴ دهه گذشته می باشد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای وظایف خود تامین مسکن شهری را برای شهرهای زیر ۲۵هزار نفر بر عهده دارد. در همین رابطه اهم وظایف حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای تحقق اصل ۳۰، ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سند چشم انداز در افق ۱۴۰۴ و اساسنامه مصوب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تامین مسکن خصوصا کاهش دغدغه‌های مسکن اقشار کم درآمد است و در این امر بنیاد مسکن ساماندهی مسکن محرومان را بر عهده داشته و دارد.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با توجه به فرمان تاریخی امام (ره) جهت ساخت خانه ارزان‌ قیمت برای محرومین، تولید انبوه مسکن شهری و مسکن حمایتی را در دستور کار قرار داده است بنیاد مسکن از ابتدا تاکنون در مناطق شهری تامین بالغ بر ۵۲۸۰۵۱ واحد مسکونی را در قالب تامین مصالح و زمین و احداث بنا فراهم نموده است.

جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فعالیت‌های حوزه مسکن شهری را تا پایان ۶ ماهه اول سال اعلام کرد و گفت: آماده‌سازی بیش از ۲.۵۰۰.۸۲۳ مترمربع زمین با مبلغ قرارداد ۴۱۴.۲۳۴ میلیون ریال در ۱۳ استان کشور در قالب ۲۶ پروژه، تکمیل ساخت ۸۳.۳۰۸ مترمربع با کاربری فرهنگی مذهبی با مبلغ قرارداد ۴۱۲.۲۳۶ میلیون ریال در ۱۶ استان کشور در قالب ۲۸ پروژه و در نهایت تکمیل ساخت ۲۸۰.۲۱۸ مترمربع ساختمان با کاربری اداری _ بهداشتی_ درمانی... با مبلغ قرارداد ۶۳۱.۲۴۲ میلیون ریال در ۱۸ استان کشور در قالب ۴۰ پروژه از جمله فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه مسکن شهری بوده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین فعالیت های مربوط به مسکن مهر را نیز تشریح کرد و افزود: مسکن مهر به عنوان بزرگترین طرح تأمین مسکن بلکه به عنوان بزرگترین طرح عمرانی کشور در جریان است و بخش قابل توجهی از آن در قالب مسکن شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر (بالغ بر ۸۷۹ شهر از ۱۱۰۰ شهر کشور) بر عهده حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده است. ساماندهی متقاضیان تا ساخت و بهره‌برداری از واحد مسکونی آنها باید در این فعالیت توسط بنیاد مسکن مدیریت می شد.

حق شناس در بحث مسکن مهر ، خاطرنشان کرد: توزیع و برنامه‌ریزی احداث تعداد ۳۴۸۸۳۴ واحد در ۸۷۹ شهر از شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، ثبت نام و بررسی شرایط و ساماندهی متقاضیان در کلیه شعب بنیاد مسکن، اخذ ۳۵۱ هزار و ۲۵۱ واحد پروانه ساختمانی، انعقاد قرارداد تعداد ۳۴۸ هزار و ۸۳۴ واحد تسهیلات مسکن مهر با مشارکت بانک‌های عامل از جمله فعالیت هایی بوده است که در مورد مسکن مهر توسط بنیاد انجام شده است.

این مقام مسوول پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر را در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر نیز اعلام کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرای فوندانسیون ۳۴۶ هزار و ۵۴۴ واحد، اجرای عملیات اسکلت ۳۳۷هزار و ۵۸۶ واحد، اجرای عملیات سفت‌کاری ۳۳۱ هزار و ۸۵۹ واحد، عملیات اجرایی ۳۲۲هزار و ۱۵۷ واحد و تعداد ۳۱۵هزار و ۶۵۵ واحد به اتمام رسیده است.

به گفته حق‌شناس، فروش اقساطی و صدور دفترچه قسط ۲۹۹۰۴۳ واحد از واحدهای احداثی، تأمین و توزیع ۳۸۳۰۱ تن قیر یارانه‌ای جهت آماده‌سازی و آسفالت معابر پروژه‌های مسکن مهر ، آماده‌سازی سایت‌های مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت توسط امور ماشین‌آلات بنیاد مسکن به مساحت ۲۵۹۴ مترمربع و احداث تعداد ۴۰ باب مدرسه، ۷۷ باب مسجد و ۴ واحد کلانتری تامین اعتبار شده است.

این مقام مسوول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیشرفت فیزیکی طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را که با مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است، ۹۷ درصد عنوان کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000