مشارکت ۳۵ میلیارد تومانی خیرین در تامین مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
احداث و تامین ۲۹ هزار و ۳۹۵ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد نتیجه تلاش‌های خیرین بوده که تعداد ۱۷ هزار و ۶۲۲ واحد تاکنون تحویل و تعداد ۱۱ هزار و ۷۷۳ واحد در دست اقدام و اجرا قرار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، کیومرث سلگی مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز، فعالیت های آن انجمن را از بدو تاسیس تاکنون تشریح کرد و گفت: از بدو افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام‌خمینی (ره) با هدف کمک به خانه‌دار شدن محرومین و اقشار کم درآمد با استفاده از مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی خیرین و نیکوکاران جامعه به مبلغ کل ۳۴۶هزار و ۸۸۰ میلیون ریال و استفاده از تسهیلات بانکی ارزان قیمت و کمک های بلاعوض حساب ۱۰۰ امام (ره) تاکنون نسبت به تامین مسکن (احداث، تعمیر، تکمیل و ترهین) ۵۴۶۱۲ خانوار در سطح روستاها و شهرهای کشور اقدام کرده است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز با یادآوری این که انجمن خیرین مسکن ساز ایران با هدف افزایش سطح همکاری و مشارکت خیرین در تامین مسکن خانواده‌های نیازمند و سپردن آن مهم به مردم در سال ۱۳۸۳ تاسیس و در سال ۱۳۸۶ محل انجمن از وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مسکن منتقل شد، افزود: انجمن خیرین مسکن ساز از زمانیکه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منتقل شد مورد حمایت آن بنیاد قرار گرفت و از آن تاریخ تاکنون موفق به جذب بیش از ۱۵۰۰ خیر در قالب عضویت رایگان در هیات‌های امنا و هیات‌مدیره انجمن‌های استان‌ها و شهرستان‌ها در تمامی مراکز استان و بیش از ۱۲۰ شهرستان شده است.

سلگی تصریح کرد: نتیجه تلاش‌های خیرین مسکن‌ساز کمک به احداث و تامین ۲۹ هزار و ۳۹۵ واحد مسکونی برای محرومان و اقشار کم درآمد بوده است که تعداد ۱۷ هزار و ۶۲۲ واحد تاکنون تحویل و تعداد ۱۱ هزار و ۷۷۳ واحد در دست اقدام و اجرا قرار دارد.

وی در عین حال یادآور شد: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون در قالب تفاهم‌نامه‌ای پنج جانبه بین بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی، سازمان ملی زمین و مسکن و انجمن خیرین (با دبیری انجمن) اقدام به تامین مسکن برای ۷ هزار و ۷۳۷ خانواده فاقد مسکن دارای حداقل ۲ عضو معلول در سطح شهرهای کشور کردیم. از این تعداد تاکنون ۲۸۵۱ واحد به بهره‌برداری رسیده و تعداد ۴۸۸۶ واحد نیز در دست اقدام و اجرا قرار دارد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000