آخرین فرصت بخشودگی جرایم بدهکاران بانک مسکن

با تمدید زمان اجرای طرح چاوش، امکان بخشودگی جرایم تسهیلاتی بدهکاران بانک مسکن تا پایان اسفند ماه فراهم شد و تا پایان این فرصت طلایی کمتر از یک ماه باقی مانده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، طرح چاوش در سال جاری با هدف وصول مطالبات سررسید گذشته، معوق و مشکوک‌الوصول بانک مسکن از تسهیلات گیرندگان طراحی شد. این طرح از اوایل سال جاری در چند فاز به اجرا رسید و به واسطه آن تمام یا بخشی از جرایم دیرکرد در پرداخت اقساط مشتریان مشروط به پرداخت تمام یا بخشی از بدهی آنها بخشیده شد.
اجرای این طرح موجب تحقق بیش از 100 درصدی اهداف بانک مسکن در حوزه وصول مطالبات شد و به همین خاطر هیات مدیره بانک با تمدید آن تا پایان اسفند ماه موافقت کرد.
البته این طرح در بهمن‌ماه با یک امتیاز ویژه برای بدهکاران بانک مسکن اجرا شد، به این ترتیب که طی روزهای دهه فجر در صورت واریز هر میزان از مطالبات غیرجاری تسهیلات پرداختی اعم از مبادله‌ای، مشارکتی، قرض‌الحسنه و غیره، تمام خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد بخشیده شد. تعداد زیادی از مشتریان بانک مسکن از این فرصت بهره جستند و نسبت به پرداخت بخشی از بدهی خود در ایام دهه فجر اقدام کردند و از مزایای بخشودگی جرایم بهره بردند. اما با تمدید طرح چاوش تا پایان اسفند همچنان امکان بخشودگی بخشی از جرایم دیرکرد بازپرداخت تسهیلات برای جاماندگان از فرصت طلایی دهه فجر فراهم است و بدهکاران بانک مسکن می‌توانند با مراجعه به شعب از این امتیاز استفاده کنند.
تا پایان سال جاری همچنین امکان بخشودگی جرایم و سود متعلقه به تسهیلات زیر 100 میلیون تومان که حداکثر تا پایان سال 95 به طبقات غیرجاری منتقل شده باشد (سررسید آن گذشته باشد) و در زمره یکی از سه گروهی که ذکر می‌شود باشد، وجود دارد.
این بخشودگی شامل تسهیلات یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیرمترقبه و مسکن روستایی، مطالبات پرونده‌هایی که از سوی بانک مسکن روی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته است، مشروط به اینکه مانده اصل تسهیلات بیش از 50 میلیون تومان نباشد و مطالبات تسهیلات گیرندگانی که حکم محکومیت آنها به دلیل عدم بازپرداخت اقساط قطعی شده و زندانی شده‌اند، خواهد بود. بنابراین سه گروه مذکور کمتر از یک ماه فرصت دارند تا نه تنها از جریمه بلکه از پرداخت سود متعلقه به تسهیلات دریافتی خود نیز برخوردار شوند.
مالک آزادیان، رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن در گفت‌وگو با هیبنا به تمام بدهکاران تسهیلاتی توصیه کرد با مراجعه به شعب در جریان جزییات و میزان بخشودگی جرایم در صورت پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خود مطلع شوند و تا فرصت باقی است از این امکان استفاده کنند، چراکه فعلا تصمیمی برای ادامه اجرای این طرح در سال آینده اتخاذ نشده و صرفا اجرای آن تا پایان اسفندماه قطعی است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000