طاهرخانی خبر داد

پیش‌خرید پروانه‌های ساختمانی برای تسهیل پروژه‌های مسکونی در شهرهای جدید

طاهرخانی تصریح کرد: در این پروژه‌ها،زمین و هزینه پروانه ساخت را ما تامین می‌کنیم.هدف این است که سرمایه‌گذار متحمل هزینه‌های پروانه ساختمان نشود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در دومین نشست برای دستیابی به توافقاتی درخصوص تولید و عرضه مسکن در قالب مشارکتی که بین حبیب‌اله طاهرخانی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره شرکت عمران و مدیران شرکت سازمان توسعه مسکن ایران برگزار شد، طاهرخانی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به تولید و عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ در شهرهای جدید گفت: ظرفیت‌های عمده‌ای در حوزه انبوه‌سازی مسکن توسط شرکت سازمان توسعه مسکن ایران با سابقه روشنی وجود دارد که قصد داریم از این ظرفیت برای مسکن مشارکتی نیز استفاده کنیم. قبلا یک جلسه با مدیران این شرکت داشتیم و در جلسه دوم امیدوارم به نتایجی برای ورود به مرحله عملیاتی برسیم.

وی با بیان این‌که پروژه‌های ما به تفکیک شهرهای جدید احصاء شده و در مرحله انتخاب شرکت‌ها هستیم، تصریح کرد: مبنای کار ما در این پروژه‌ها به این شکل است که زمین و هزینه پروانه ساخت را ما تامین می‌کنیم. هدف این است زمانی که سرمایه‌گذار به ساخت و ساز ورود می‌کند متحمل هزینه‌های پروانه ساختمان نشود. به همین دلیل با شهرداری‌های شهرهای جدید توافقنامه امضا و رقم‌های مناسبی پروانه ساختمانی پیش‌خرید کرده‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های تولید وعرضه مسکن، تمامی شهرهای جدید را پوشش می‌دهد و جامعه هدف آن هم اقشار متوسط جامعه هستند؛ چرا که می‌خواهیم تنوع اقتصادی و اجتماعی ایجاد کنیم؛ لذا پروژه‌ها کم‌تراکم است و جذابیت لازم را برای متقاضیان دارد. در عین حال به همکاران خودمان منعکس کردیم تا جایی که امکان دارد مبتنی بر درخواست سرمایه‌گذاران، انعطاف داشته باشند.

به گفته طاهرخانی، بحث صلاحیت فنی، مالی و اهلیت موضوع جدی است؛ زیرا هدف این است که کار را به سرانجام برسانیم. هم‌چنین اصول کلی برای همکاران در نظر گرفتیم و عنوان کردیم باید سود معقولی برای سرمایه‌گذاران در نظر بگیرید. لذا امکان انعطاف قیمت زمین وجود دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: مجموعه بنیاد، مجموعه حرفه‌ای در تولید و عرضه مسکن است و انشاءالله این فرصت جدیدی باشد تا همکاری‌های گسترده‌تری را پیش ببریم.

روز یکشنبه ۵ اسفندماه ۱۳۹۷ دومین نشست برای دستیابی به توافقاتی درخصوص تولید و عرضه مسکن در قالب مشارکتی بین حبیب‌اله طاهرخانی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره شرکت عمران و مدیران شرکت سازمان توسعه مسکن ایران برگزار شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000