پرمعامله‌ترین آپارتمان‌های بازار مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
بررسی‌های بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن پایتخت در نیمه زمستان امسال نشان می‌دهد بیشترین حجم معاملات بخش خرید و فروش به آپارتمان‌های مسکونی کمتر از ۸۰ مترمربع اختصاص داشته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،گزارش رسمی این مرجع از وضعیت توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی حاکی از آن است که بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ و ۶۰ تا ۷۰ مترمربع هر کدام با سهم یکسان 15.1 درصد اختصاص داشته است. واحدهای دارای زیربنای ۷۰ تا ۸۰ متر و ۴۰ تا ۵۰ مترمربع به ترتیب با سهم‌های 12.4 و 11.4 درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
بررسی‌های میدانی از وضعیت خرید و فروش ملک در مناطق ۲۲گانه شهر تهران نیز مشخص می‌کند با توجه به وضعیت رشد قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید متقاضیان مصرفی، بخش زیادی از متقاضیان به خرید آپارتمان‌های کمتر از ۱۰۰ مترمربع تمایل دارند. مطابق با آمار رسمی، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران به بیش از ۱۰ میلیون تومان رسیده است. اگرچه شیب رشد ماهانه قیمت‌ها نسبت به نیمه نخست سال جاری کاهش پیدا کرده اما همچنان روند رشد صعودی قیمت‌ها ادامه دارد و متوقف نشده است. مطابق با آمار بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک تهران در بهمن ماه معادل 1.7 درصد نسبت به ابتدای زمستان رشد داشته است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000