معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

صندوق یکم،تجربه موفق تامین مالی مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
صندوق پس‌انداز مسکن یکم یکی از تجربه‌های موفق حوزه تامین مالی مسکن بوده است اما هم اکنون نیازمند تنوع بخشی در روش‌های تامین مالی هستیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مازیار حسینی معاون امور مسکن و ساختمان وزارتخانه در جمع مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور، گفت: حدود ۲۵ میلیون واحد مسکونی در سطح کشور وجود دارد که در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد آنها نیاز به بازسازی و نوسازی دارند. در عین حال، سالانه در حدود ۶۰۰ هزار زوج جوان به نیاز کشور برای تامین مسکن افزوده می‌شوند که باید برای تامین مسکن آنها نیز راهکارهایی اندیشیده شود.
معاون امور مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تولید سالانه مسکن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار واحد مسکونی و بسیار کمتر از نیاز واقعی مسکن بوده است، اعلام کرد: در سال جاری به دلیل رکود تولید مسکن، ظرفیت تولید مسکن به کمتر از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی رسیده است که نشان از عقب‌ماندگی سمت عرضه از تقاضا است و نیاز است تا در این مورد عقب‌ماندگی‌ها با یک برنامه مدون و منطقی جبران شود.
حسینی تاکید کرد: با توجه به واقعیت موجود و در دوره جدید مدیریت در وزارت راه و شهرسازی نقشه راهی برای روشن ساختن برنامه‌های حوزه مسکن در دو بازه زمانی کوتاه مدت و بلندمدت تدوین شده است.
وی از تمامی مدیران ارشد ستادی و استانی وزارت راه و شهرسازی خواست تا با کار هماهنگ و جهادی زمینه‌های موفقیت برنامه‌ها و سیاست‌های بخش مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی را فراهم کنند.
حسینی تهیه ۱۰ محور راهبردی تایید شده توسط وزیر راه و شهرسازی برای حوزه مسکن و ساختمان را از مهمترین برنامه‌های حوزه مسکن و ساختمان در دوره جدید عنوان کرد و گفت: سایر معاونت‌های ستادی و همچنین شرکت‌های تابعه باید کمک کنند تا این برنامه عملیاتی و اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: سیاستگذاری‌ها در ستاد و مرکز انجام می‌شود و اجرا به استان‌ها واگذار خواهد شد. تلاش می‌شود تا در سطح کلان تمامی مجموعه‌ها هم صدا شده و با درس آموزی از تکرار اشتباهات گذشته جلوگیری شود.
وی تجربه صندوق پس‌انداز مسکن یکم را یکی از تجربه‌های موفق در حوزه تامین مالی برشمرد و گفت: این صندوق تجربه موفقی در حوزه تامین مالی به شمار می‌رود با این حال در حال حاضر نیاز به تنوع بخشی روش های تامین مالی و همچنین افزایش ظرفیت این صندوق داریم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000