همکاری حداکثری سازمان ملی زمین و مسکن در اقدام ملی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
نبیان مدیر عامل سازمان ملی و زمین مسکن گفت: از ۲۶ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروز، مراقبت از اراضی ملی و دولتی رصد روزانه و پیگیری مداوم خواهد شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در جمع مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور به تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های وزارتخانه در دوره جدید پرداخت و گفت: تغییر در ارزیابی عملکردها، تشکیل جلسات منظم ماهانه با استان‌ها، مشارکت در احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، مشارکت در تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده، وصول مطالبات ادامه مسکن مهر و وصول مطالبات جاری بخشی از برنامه‌های سازمان ملی زمین و مسکن با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن واگذاری زمین به گروه‌های هدف، اقشار ویژه و خانواده‌های دارای دو معلول را از دیگر برنامه‌های سازمان در سال آتی برشمرد و افزود: در احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که ۲۰۰ هزار واحد آن توسط شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌شود، تفاهم‌های لازم بین سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت بازآفرینی شهری انجام شده است.

نبیان همچنین از انجام مکاتباتی در ارتباط با سرعت دادن به طرح احداث ساخت مسکن با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین استان‌های کشور خبر داد و گفت: تعامل به منظور احداث واحدهای مسکونی بر اساس برنامه پیش‌بینی شده خواهد بود و خارج از برنامه‌های اعلام شده، زمینی تخصیص داده نمی‌شود. بدین معنا، در مناطقی که شرکت بازآفرینی شهری و یا شهرهای جدید و همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زمین داشته باشد در اجرای این طرح خود هزینه می‌کنند اما در مناطقی که زمین وجود ندارد سازمان ملی مکلف به تامین زمین است.

نبیان همچنین از تشکیل جلساتی با دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات وزارتخانه و استان‌ها برای تخصیص زمین به برنامه احداث واحدهای مسکونی خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از دیگر دغدغه‌های وزارت‌خانه به تکمیل واحدهای مسکونی مهر اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی اتمام واحدهای مسکونی مهر است که در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در حوزه سازمان ملی زمین و مسکن است. در بازدیدها و جلساتی که در خصوص مسکن مهر و شورای مسکن در استان ها داریم، تلاش خواهیم کرد تا واحدهای نیمه تمام و خدمات روبنایی و زیربنایی در اسرع وقت به اتمام برسند.

وی در عین حال در تکمیل طرح واحدهای مسکن مهر و همچنین احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی حمایت و همراهی معاونان عمرانی استانداران را حائز اهمیت خواند.

نبیان تاکید کرد: بحث توسعه دولت الکترونیک، شفافیت اطلاعات، ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق دولت در اراضی شهری و پیشگیری از تصرفات از دیگر دغدغه‌هاست که هم اکنون در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بخش دیگری از دغدغه‌ها و تلاش سازمان ملی زمین و مسکن را در روزهای پایانی سال، سامان دادن به دخل و تصرفات احتمالی و زمین‌خواری در تعطیلات نوروز و قبل از آن عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال به سر می‌بریم و احتمال دخل و تصرف در اراضی ملی و دولتی در این ایام تشدید می‌شود، به همین منظور یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن به روال سابق حفاظت از اراضی ملی و دولتی را در ایام تعطیل در دستور کار خود قرار داده است.

وی تاکید کرد: از استان‌ها می‌خواهیم که در این ایام نهایت همکاری را با یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن داشته باشند و گزارش‌های دریافتی را در اسرع وقت، در اختیار یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن قرار دهند.

نبیان تصریح کرد: از ۲۶ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروز، مراقبت از اراضی ملی و دولت به صورت روزانه رصد و این کار پیگیری مداوم خواهد شد.

وی یادآور شد: استفاده از شورای حفظ حقوق بیت‌المال می‌تواند به این روند کمک قابل‌توجهی کند. همچنین، هماهنگی با مجموعه یگان انتظامی نیز در دستور کار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که پرونده‌های مربوط به زمین‌خواری در دست بررسی است، گفت: تلاش می‌کنیم تا تیم حقوقی خود را قوی‌تر از گذشته کنیم و از این مهم به نحو شایسته‌ای استفاده ببریم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000